Anasayfa , AVRUPA , 11. Almanya Ülke Gençlik Kurultayı Gerçekleşti

11. Almanya Ülke Gençlik Kurultayı Gerçekleşti

IMG-20150216-WA0022STUTTGART | 16 – 02 – 2015 | Yeni Demokratik Gençlik 11. Almanya Ülke Gençlik Kurultayı 14 Şubat tarihinde 24 delegenin katılımıyla gerçekleşti. Stuttgart Tohum Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kurultaya Almanya’nın Duisburg, Ulm, Frankfurt, Mannheim, Hannover, Wetzlar, Darmstadt, Nürnberg ve Stuttgart alanlarından delege ve dinleyiciler katıldı.

Yapılan saygı duruşunun ardından seçilen divan, kısa bir konuşma sonrasında sözü açılış konuşmasını yapmak üzere Ülke Gençlilk komitesinden bir temsilciye devretti. ÜGk temsilcisi yaptığı konuşmada Kurultayın önemine dikkat çekerek, sürdürülen işgal ve talanlara dikkat çekti ve DAİŞ tehlikesinin yakınımızda olduğunu dile getirdi. 25. Mücadele yılında YDG’nin misyonunun arttığını dile getiren ÜGK temsilcisi, 24. Merkezi Kongresinin coşkulu geçmesi için kurultayın canlı ve tartışmalı geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşması sonrasında 24. Siyasi taslak üzerinde tartışmalar yaşandı. Yapılan tartışmalarda alanlarda hazırlanan raporlar okundu. Tartışma taslağa yönelik getirilen somut önerilerin oylanması sonrası sonlandırıldı. 11. Dönem ÜGK Faaliyet raporunun okunması sonrasında yapılan tartışmalar gece geç saatlere kadar sürdü. Faaliyet raporu, eleştiri ve önerilerin ardından yapılan değişikliklerden sonra onaylandı.

Kurultayda ATİF adına bir konuşma gerçekleştirildi. Söz alan bir başka konuşmacıda Ortadoğu’da sürdürülen mücadele ve gençliğin oradaki dinamik rolünü anlatarak, YDG’liliğin bu mücadeleyi sahiplenmek demek olduğunu dile getirdi.

Almanya Ülke Kurultayında YDG 24. Merkezi Kongresine katılmak üzere 18 Delege belirledi. 5 kişi ve 1 yedek üyeden oluşan yeni Ülke Gençlik Komitesi’nin seçiminin ardından Kurultay dlek ve temennilerin ardından ‚Birlik-Mücadele-Zafer’ sloganı ile son buldu.