Anasayfa , AVRUPA , 13. Almanya Ülke Gençlik Komitesi Kurultay Çağrısı Yaptı

13. Almanya Ülke Gençlik Komitesi Kurultay Çağrısı Yaptı

TÜM KOMİTE, TEMSİLCİLİK & ÜYELERİMİZE 

13. Dönem Almanya Ülke Gençlik Komitesi olarak sizleri öncelikle selamlıyor ve 24 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz 14. Kurultayımıza çağırıyoruz.

Yoldaşlar ve Dostlar, 

14. Kurultayımızı yoğun bir politik süreç içerisinde gerçekleştireceğiz. Hamburg’da geçen sene temmuz ayında G20 buluşması gerçekleştirilirken buna karşı protesto eylemliklerinde bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Emperyalist işgalcilerin bu buluşması sokaklarda on binler tarafından protesto edilirken üyelerimiz gözaltına alınmış ve alman emperyalizmi G20 protestolarından sonra antifaşistler üzerinde baskılarını arttırmıştır. Bunun yanı sıra alman emperyalizmi karakteri gereği faşist TC devletine tank ve mühimmat satışını bu sene arttırırken, bu tankların Afrin işgalinde kullanıldığı görüntüler ile kamuoyuna yansıdı. Ülkemiz hapishanelerinde uygulamaya sokulmak istenen Tek Tip Elbise uygulaması ile devrimci demokratlar sindirilmeye çalışılmakta.

TTE ve Afrin işgal girişimine karşı alanlarda Edi Bese Platformu çerçevesinde demokratik kurum ve kuruluşlar ile ortak eylemlikler düzenledik. YDG olarak önümüzdeki süreçte de faşist TC Devleti’nin faşizan uygulama ve işgalci politikalarına sokaklarda karşı koymalı, alman emperyalizminin karakterini meydanlarda teşhir etmeliyiz.

Tüm üyelerimiz önümüzdeki süreci daha örgütlü örme bilinci ile 14. Kurultayımıza katılmalı ve tüm dostlarımız ortak iş yapma bilinci ile davet edilmelidir. ‘’Birlik-Mücadele-Zafer’’ şiarımızla 24 Şubat’ta Frankfurt’ta gerçekleştireceğimiz 14. Kurultayımızda buluşalım.

Kurultay için alanlardan taleplerimiz:

  • Her Alan Faaliyet Raporunu yazılı olarak getirmeli
  • Tüzüğümüz alanlarda tartışılmalı ve değişiklik önerileri getirilmeli

Şubat 2018 

13. Almanya Ülke Gençlik Komitesi 

 

Tarih: 24.02.2018 / Saat 10

Yer: Saalbau Gallus, Frankenallee 111, 60326 Frankfurt am Main”

 

 

 

 

Kurultay Çağrısını indir: http://www.ydg-online.org/wp-content/uploads/2018/02/14.-Kurultay-Cagrisi.pdf

Kurultay Genelgesini indir: http://www.ydg-online.org/wp-content/uploads/2018/02/14.-Kurultay-Genelgesi.pdf

Kurultay Gündem Maddelerini indir: http://www.ydg-online.org/wp-content/uploads/2018/02/14.-Kurultay-Gündem-Maddeleri.pdf