Anasayfa , AVRUPA , 16. Almanya Kurultayı Gerçekleşti!

16. Almanya Kurultayı Gerçekleşti!

FRANKFURT | 16.02.2020 | Dün Frankfurt’ta YDG 16. Almanya Kurultayı gerçekleşti.

Başta YDG Onur üyeleri olmak üzere tüm dünya devrim ve demokrasi şehitleri şahsında bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Delege Tespitinin ardından Ülke Gençlik Komitesi tarafından politik durum analizi ile açılış konuşması yapıldı.

Bir sonraki gündem olarak faaliyet raporu sunulurken bir senelik faaliyete yönelik konuşmalar yapılarak önümüzdeki döneme ilişkin dersler çıkarıldı. YDG ÜGK’sına yönelik eleştiriler somut çözüm önerileri ile beslenirken eleştiri ve özeleştirinin öneminin birkez daha çözüm odaklı olduğu tescillendi.

Yapılan selamlama konuşmalarında ise Rebell Temsilcisi tarafından ortak mücadele vurgulanırken, ATİK Eşbaşkanı Süleyman Gürcan ile Almanya Yeni Kadın temsilcisi tarafından Kurultay selamlanarak gençliğin sınıf mücadelesinde konumlanması gerektiği yere ve duruşuna vurgu yaptılar. Ardından ”Abdullah Gürlek ve Vedat Yeler’e Özgürlük” kampanyasında yer alan ATİK Temsilcisi Yunanistan’da kampanya esnasında birçok kurumun farklılıklarına rağmen tek bir kurum gibi hareket ettiğini anlatırken mücadelenin daralarak değil çoğalarak ve genişleyerek anca başarıya ulaşacağına vurgu yaptı.

Perspektif tartışmasında ise alanlardan gelen geliştirme önerileri tartışılarak merkeze sunulmak üzere toplandı.YDG Merkezi Yönetim Kurulu tarafından bu sene gündem olarak belirlenen Irkçılık ve İklim Krizi ile birlikte YDG’nin Durumu ve Somut Görevler başlıkları altında örgütlenme çalışmaları için perspektif sunuldu. Kurultayda söz alan delegeler bu konularda düşüncelerini belirtirken esasında araştırma ve incelemenin sistematik bir şekilde sürekli yapılması gerektiği vurgulandı. Ardından Merkezi Kongre Delegeleri seçilerek yeni ÜGK’nın seçimi ve dilek ile temenniler ile birlikte kurultay sonlandırıldı.