Anasayfa , AVRUPA , 24. ATİK Gençlik ve Tatil Kampında Buluşalım!

24. ATİK Gençlik ve Tatil Kampında Buluşalım!

ATİK | 05 – 05 – 2013 | Emekçiler, Gençler;

ATİK 24.Kamp buluşması İspanya’nın Roses şehrinde gerçekleşecektir. Uzun yıllardır geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz ATİK-Gençlik ve Tatil Kampının 24.si bu sene İspanya’da organize edilmektedir. Kampın yapılacağı bölge doğa, tarih, deniz ve kumsalı ile yaz turizmi bakımında oldukça ileri ve en revaçta olan sahili ile ünlü organizeli bir bölgedir. Etrafı Pirane dağları ile çevrili, mavi gökyüzünün, yeşil Akdeniz suyuyla birleştiği alanda 2013 ATİK Gençlik ve Tatil kampı gerçekleşecektir. Bu yıl yapılacak kamp sahili adeta doğa manzarası içinde, 4 km uzunluğunda ince kumuyla göz kamaştıran ROSES, diğer tarafı küçük liman kasabası CASTEL MAR arasındadır.

Geniş ve uzun sahilinin yanında altyapısının temiz ve yeni olması, çamaşır makineleri hizmetiyle kolaylığın sağlanılması, havuz, animasyonlar, Restaurant, market ve spor tesisleri ile hizmet vermektedir. 24.sini gerçekleştireceğimiz, göçmen işçi ve emekçiler ile gençlerin tatil yapma ihtiyacına gidermek için organize edilen alternatif tatil kampına tüm dostlarımızın katılımı ile daha da etkili ve verimli olacaktır. Kamp, göçmen işçi ve emekçiler ile gençlerin tatil yapma ihtiyacına gidermek için organize edilen alternatif tatil buluşmasına tüm üye ve taraftarlarımız ile dostlarımızı aramızda görmek istiyoruz.

Yirmi dört kezdir coşkulu, başarılı geleneksel olarak sürdürdüğümüz alternatif kamplarımız; halktan insanların ve aktivistlerimizin, kadınların, gençlerin ve özellikle çocuklarımızın izin, dinlenme, eğlenme, başka kültürlerle ve yeni insanlarla tanışma ihtiyaçlarını karşılama anlamında önemli bir yerde durmaktadır. Tatil süresince kamp yaşamı çerçevesinde paylaşmayı ve kolektif yaşamayı öğrenmek, buna paralel politik, sanatsal, kültürel ve teknik konularda kısa eğitimler almak bakımında da önemli bir buluşma olmaktadır.

Yarım asırdır gelenek haline gelen ATİK-GENÇLİK ve Tatil kampları, siyasal-sosyal, eşitlik, demokrasi ve özgürlük mücadelemizin önemli bir mevzisi durumuna gelmiştir. İnsanı değil de azami kar hırsını esas alan ve insanın insana yabancılaşması kültürünü pekiştiren kapitalistlerin elit tatil sultalarına karşı, bizim de süreklilik arz eden politikalarımız olmalıdır. Kamplarımız bu arayışın bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Bir çok noktada farklı etkinlikler organize edilmektedir; Kültürel eğlenceler, atölye çalışmaları, sportif etkinlikler, toplu geziler, kadınlara, gençlere ve çocuklara özgün programlar çerçevesinde kolektif üretim ve demokratik birliktelikler içinde bambaşka unutulmayacak anılar yaşayacağınıza dair emin olabilirsiniz.

Emperyalist sistemin fütursuz saldırıları sonucu yoksulluğun, işsizliğin, ezilmişliğin, horlanmışlığın, bireyciliğin, kendine ve topluma yabancılaşmanın, ırkçılığın, sömürü ve saldırıların, ayyuka çıktığı bir süreçte, alternatif tatil kamplarına katılarak, dinlenmek, dinlenirken eğlenmenin bir ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Yoğun ve koşuşturmayla geçen bir yılın sonunda, yaşamın birçok alanında mücadele edip alın teri dökerek, koşulları bir nebze yaşanabilir kılmak için çaba harcayan ve dinlenme ihtiyacını hakkeden işçi-emekçileri ve gençleri organize edeceğimiz alternatif tatil kampımıza katılmaya davet ediyoruz.

 

Kamp tarihi: 21.07.2013 – 08.08.2013

 

Kampa Katılacak Dostlarımız

Volkan Yaraşır (araştırmacı-yazar)

Metin Ayçiçek (araştırmacı-yazar-pedagog)

Hasan Sağlam (sanatçı)

Sürpriz Sanatçılar

Kamp Programı:

-Açılış Şöleni –

-Güncel Siyasal Paneller ve Seminerler

-Tarihi ve Doğa Gezileri

-Müzik ve Şiir Dinletileri

-Kültür Akşamları

-Bilgi yarışmaları

-Sinema Akşamları

-Sportif Aktiviteler

-Atölye Çalışmaları

-Gençlik, Kadınlar ve Çocuk Programları ve Gezileri

-Kapanış Şöleni

    Kamp ücreti:        Günlük    Haftalık    İki haftalık      Tam

05-11 yaş arası              30          200          350           450    Euro

Genç                            40         250          450            550    Euro

Tam                             45          300         500            650    Euro

(0 ile 04 arası ücretsizdir- Çocuklu ailelere indirim yapılacaktır)

 

Kampa Getirilecek Malzemeler:

-Her türlü spor eşyaları ve giyecekler

-Oyun malzemeleri

-Banyo-duş malzemeleri, mayo, yüzme malzemeleri, güneş kremi veya yağı

-Yüzmek için lastik ayakkabı

-Alerji karşıtı hap veya ilaçlar, normal ilaçlarınız

-Arabanın ruhsatı ve seyahat sigorta belgesi

-Pasaport, ehliyet ve kimlikleriniz

-Hastalık sigorta belgesi, özel eşyalarınız

-Battaniye, ince yorgan, ince döşek, yastık v.s

-Atölye çalışmaları için gerekli kurs eşyaları

 

İrtibat telefon: 0049-152 12013842

Kamp Adresi:

Daha geniş bilgi: www.campingparks.com

Kamp Adresi: 17486 Castello d Empüries, Platja de la Rubina (Badia de Roses) İspanya (AHM)

ATIK Kampi 2013 – Ispanya – DOC