Anasayfa , YDG , 24 Kasım’da Münih’teyiz!

24 Kasım’da Münih’teyiz!

Sıkılı yumrukları, sloganları ve zafer işaretleri ile yargılanan değil, yargılayan devrimciler için, ATİK`li yoldaşlarımız özgülünde tüm politik tutsaklar için, 24 Kasım Cuma günü kadınlar olarak Münih mahkeme binasının önünde buluşacağız. İki yıl önce, 15 Nisan 2015 tarihinde Almanya merkezli, eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonla, 10 ATİK aktivisti yoldaşımız tutuklandı.

Bu operasyon, anti – emperyalist, anti – faşist ve ataerkiye karşı bir duruş olan demokratik mücadelemize karşı, sesimizi kesmek, teslim almak, biat etmeyi dayatmak için yapıldı. Bizler de, ATiK bileşeni Federasyonlar, Yeni Kadın, YDG`li aktivister olarak, ilerici – devrimci dostlarımızla birlikte, iki yıldır sergilediğimiz duruşumuzla, „ATiK Yalnız Değildir“, „Hepimiz ATiK`liyiz diyerek alanlarda birleştik.

Ezenlerin, ezilenler üzerinde yaptırım metodu olarak uyguladığı ŞİDDET, egemen sistemin korku salarak biat eden bir toplum yaratmak için başvurduğu yöntemdir… Bunun içindir ki; sisteme muhalif olanlar, insanın insan gibi yaşayabileceği bir dünya yaratmak için mücadele edenler ; “TERÖRİST” ilan edilerek katledilmekte veya hapishanelerde tutsak edilerek toplumdan soyutlanmaya çalışılmaktadır.

129 a/b yasası; biz göçmenlerin kriminilize edilme yasası olarak, bir şiddet politikasıdır;

ATiK`li Devrimcilerin, ilerici – devrimci dostlarımızın çoğunun tutuklanmasına gerekçe gösterilen, göçmenlerin kriminilize edilme yasası olan 129 a/b; sisteme muhalif olan göçmenlere yönelik bir şiddet politikasıdır. Bu nedenle; 129 a/b yasasına bir kez daha “HAYIR” demek, ATİK li yoldaşlarımız özgülünde devrimci tutsakların yalnız olmadıklarını bir kez daha göstermek için, 24 Kasım Cuma günü Münih mahkeme salonu önünde Yeni Kadın aktivistleri olarak buluşuyoruz.

Kadınlara, çocuklara, işçi sınıfına, emekçilere, ezilenlere, mazlum halka yönelik baskı sömürü ve şiddete karşı olan tüm kadın örgütlerini ve dostlarımızı dayanışmaya, 24 Kasım’da mahkeme önünde güçlü bir kadın protestosu ile ATİK tutsakları özgülünde politik tutsakları sahiplenmeye çağrıyoruz. Bir kez daha hep birlikte “129 a/b yasasına HAYIR!”, “Ezenlerin, ezilenler üzerinde korku salarak biat ettirme politikası olarak uyguladığı ŞİDDETE HAYIR!”, “Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur!” diye, güçlü bir şekilde haykırmak için, 24 Kasım Cuma günü Münih mahkemesi önünde buluşalım.. .

Bu Dava Mahkeme Salonlarında Değil Sokaklarda Kazanılacak!

Direne Direne Kazanacağız!

Jin, Jiyan, Azadî!

Yaşasın Kadın Mücadelesi!

TARİH : 24 Kasım 2017
YER : Oberlandesgericht München
ADRES : Nymphenburger Str. 16, 80335, München
Miting saati : 11.30
Mahkeme başlama saati : 09.00

Yeni Kadın ve Yeni Demokratik Gençlik

Destekleyenler : SKB (Sosyalist Kadınlar Birliği – Güney Almanya) ve Courage (Güney Almanya)