Anasayfa , YDG , Anti-emperyalist mücadeleyi yükseltelim, Pfingstjugendtreff’de buluşalım!

Anti-emperyalist mücadeleyi yükseltelim, Pfingstjugendtreff’de buluşalım!

Emperyalist ülkeler, çeşitli isimler altında bir araya gelerek toplantılar, zirveler gerçekleştirmekte, bu toplantılarda mevcut durumu gözden geçirerek, önlerindeki sürece dair önemli kararlar almaktalar. Bunlardan biri de G20 Zirvesi’dir.

1999’dan bu yana emperyalist ülkeler ve sözde gelişmekte olan ülkeler G20 adı altında toplanmakta. Bu oluşumda 20 ülke yer almasına karşın, esas karar mekanizmasında rol oynayan ülkeler ise elbette Almanya, ABD, Fransa, İngiltere gibi emperyalist ülkeler olmaktadır. Bu toplantılarda emperyalistler kendilerine kurtarıcı misyonu yüklemekte ve halka bu şekilde yansıtmaya çalışmaktadır. Fakat gerçekte ise bu toplantıların amacı pazar paylaşımı ve sömürünün artırılmasının yöntemlerinin geliştirilmesidir.

Bizler de bu yıl Almanya’da gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi öncesinde Pfingsjugentreff’de Almanya ve Hollanda merkezi bir kamp örgütledik. Orada sizlerle bir araya gelerek birlikte bu konu hakkında tartışmak, mücadele yollarını geliştirmek ve ortak bir hat oluşturmak istiyoruz.

# Anti-Emperyalist mücadeleyi yükseltelim!
# Kahrolsun emperyalizm, yaşasın enternasyonal dayanışma!

Tartışma konuları:

  • YDG tanıtımı
  • Eylemlerde polis şiddetine karşı nasıl bir tavır sergilenmeli?
  • 129 a/b ile ilgili avukattan ve UPOTUDAK’dan bir sunum
  • Pankart çalışması

Tarih: 3-4 Haziran 2017
Yer: Trabrennbahn Gelsenkirchen

Hollanda & Almanaya YDG