Anasayfa , YDG , Avusturya YDG Ülke Faaliyet Komitesi Viyana`da Gençlerle Buluştu!

Avusturya YDG Ülke Faaliyet Komitesi Viyana`da Gençlerle Buluştu!

Daha Kararlı, Daha Örgütlü, Daha İleri #çaredireniş

Avustrya UFK`si Viyana`da gençlerle bir araya gelerek önümüzdeki sürecin nasıl şekillendirilmesi gerektiğinin tartışıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Yoğun tartışmaların ve önümüzdeki dönemi şekillendirme açısından değerli eleştirilerin ve önerilerin yapıldığı bir toplantı gerçekleşti.

10.06.2018 tarihinde bir araya gelen YDG`liler faaliyetimizin en yoğun olduğu alan olan Viyana`da önümüzdeki sürecde neler yapabiliriz noktasında değerli tartışmalarda bulundu. Kültür-Sanat noktasında önemli bir adım olarak çalışmalarına başlayan Nergiz Halk Oyunları Ekibi´nin çalışmalarında ısrarlı olunması ve Kültür-Sanatın gerekliliğine ve önemine vurgu yapıldı. YDG´liler ÜFK`yı Avusturya gündemine ilişkin politika üretmede ve ÖVP/FPO hükümetinin politikalarını teşhir etme noktasında eksik kallındığı yönündeki eleştirilerinin ardından bu noktada ÜFK`nın bir yönelime girmesi gerektiği belirtildi. Önümüzdeki sürecde Avusturya YDG olarak hükümete karşı çalışmalara ağırlık verilmesi ve ÖVP/FPO hükümetinin politiklarinin tehir edilmesi gerektiği noktasında ortaklaşıldı. Ayrıca toplantıda alternatif bir tatil anlayışının hayat bulduğu ATIK tatil kampının önemine vurgu yapılarak oraya katılmanın önemi belirtildi.

Her şeyin birlikte paylaşılarak güzelleştiği ve mücadeleninde örgütlü bir şekilde olması gerektiği aşikardır. Bu bilinçle Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz. #çaredireniş