Anasayfa , AVRUPA , BASINA ve KAMUOYUNA: “ATİGF Derneğine Yapılan Saldırıyı Tüm Öfkemizle Kınıyoruz!”

BASINA ve KAMUOYUNA: “ATİGF Derneğine Yapılan Saldırıyı Tüm Öfkemizle Kınıyoruz!”

YDG MYK | 03 – 02 – 2013 | Avusturya Türkiyeli İşçi-Gençlik Federasyonu (ATİGF)’e bağlı Wörgl-Yıldız Kültür ve Spor Derneği’nin 2 Şubat 2013 günü saldırıya uğramasını tüm öfkemizle kınıyor, tüm devrimici-demokrat ve yurtsever gençliği saldırılara karşı birleşmeye ve aktif örgütlenmeye çağırıyoruz.

Bilindiği üzere, Aralık 2012’den buyana sistematik bir şekilde Kürt kurumları hedef alınmıştı. Fransa Mülhouse ile başlayan saldırılara, 9 Ocak’ta 3 devrimci yurtsever kadının katledilmesinin ardından Fransa Avignon, Belçika Genk ve son olarak Wörgl Yıldız Kültür ve Spor Derneği’de eklenmiştir. Saldırılarda Kurumların yanı sıra işyerleri de hedef alınmaktadır.

Son olaydan da anlaşılmaktadır ki  saldırılar planlı, tek merkezden ve sistematik bir şekilde düzenlenmektedir. Faşist karakterinden ödün vermeyen TC devleti, bir yandan Kürt ulusal hareketi ve kurumları ile görüşme halinde olduğunun görüntüsünü verirken, diğer yandan tüm muhalif kesimlere saldırılarını arttırarak sürdürmektedir. Kürdistan’da sürdürülen hava ve kara saldırıları, son olarak şehirlerde tutsak edilen ÇHD üyesi Avukatlar ve Avrupa’da devrimci-demokrat ve Kürt kurumlarına yönelik saldırılar, geniş bir konseptin parçaları durumundadır.

Faşist TC devleti, Avrupa’da ki saldırılarına Türkiyeli göçmen gençliği alet etmektedir ve bu saldırılar konsolosluklar vasıtasıyla bizzat yönlendirilmektedir. Türkiye coğrafyasında sürdürülen milliyetçi ve şoven politikaların yarattığı kaos ortamı, Avrupa’da da uygulanmaktadır. Amaç, muhalif kesimlere gözdağı vermek, Türkiye ve T. Kürdistan kökenli gençlik içerisinde düşmanlık yaratmaktır. TC devleti, gençlikten faşist çeteler yaratma amacını gütmektedir.

Bu saldırı göstermiştir ki, gençliğin devrimci-demokrat saflarda örgütlenmesi, faşist TC devletine ve zulmüne verilebilecek en büyük darbe olacaktır. TC faşizminin korkusu ve acizliği bunu doğrulamaktadır.

Saldırıya uğrayan Yıldız Kültür ve Spor Derneği  şahsında tüm Kurumlara ve demokratik kamuoyuna bir kez daha deklere ederiz ki, saldırıları teşhir etmek ve direnmek boynumuzun borcudur. Faşizme karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

Kahrolsun Faşizm!

Yaşasın Anti-Faşist Mücadelemiz!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

YENİ DEMOKRATİK GENÇLİK