Anasayfa , YDG , Darmstadt da Celox Kampanyası için etkinlik

Darmstadt da Celox Kampanyası için etkinlik

02.04.2018 / YDG Darmstadt Celox Kampanyası destekleme amaçlı bir gençlik kahvaltısı örgütledi.

Yeni kurulan YDG Darmstadt komitesinin örgütlediği kahvaltıya yaklaşık 20 kişi katıldı. Kahvaltının içeriği kampanya ile bütünlükle ele alınırken YDG den bir arkadaşımızın sunumu gerçekleştirildi. Okunan yazının ardından önümüzdeki süreci ilişkin açıklamalar yapıldı. Daha sonra tüm katılımcıların dahil olduğu sohbet gerçekleştirerek etkinliğimiz sona erdi.

 

Rojava devrimi ile beraber Rojava halkının El-Nusra ve DAEŞ gibi gerici faşist gruplara karşı verdiği destansı direniş bir yandan, diğer yandan ise Rojava ya sağlanan büyük enternasyonal destekle emperyalistlerin ve onların Türkiye Suudi Arabistan ve Katar gibi gerici faşist işbirlikçilerin kurulan oyunlar bozuldu.

DAEŞ ve diğer gerici faşist gruplara karşı ulaşılan zafer uzun sürmedi. TC Kürt kimliğin kendisine sahip çıkmasından ve yeni bir demokratik ve ilerici bir anlayışı başında ortaya koymasından oldukça rahatsız olmakla beraber hiç cesaret edemediği bir İşgal girişiminde bulundu. Bütün bunlar sözüm ona enternasyonal ahlak polisleri BM gibi uluslar arası kuruluşların gözler önünde bu işgale karşı sessizliklerini korurken NATO-müttefiki Türkiye ile mültecileri Avrupa’dan uzak tutmak veya panzer Leopard 2’yi Türkiye’de üretme gibi türlü türlü anlaşmalar yapılmaktadır. Neyse ki dönem dönem yenilgiler ne kendi kaderine tahin hakki uğurunda mücadele eden halklar nede onların yanında saf alan devrimciler geri adim atmayacaklar.

Dünya’nın her yerinden Amerika’dan, Cin’den ve Avrupa ülkelerden katılan enternasyonal savaşçılar enternasyonal devrimci ruhunun bir örneğini sergilemektedirler. Onların içerisinden büyük kısmi Türkiye ve Türkiye-Kürdistan dan devrimciler ve devrimci örgütler oluşturuyor. Bunlar TKP/ML-TİKKO, MKP, MLKP, DKP-BÖG, TKEP/Leninist ve MLSPB den oluşmaktadır.

Bu devrimciler YPG ye bağlı İFB (International Freedom Batallion – Enternasyonal Özgürlük Taburu) kurarak, Rojava devriminin ve Efrin işgaline karşı en ön safta yer aldılar. Bu savaşçılar destekleme amaçlı Avrupa da Celox Kampanyası kuruldu. Celox kampanyasının hedefi cephede savaşanların, yaralanan devrimcilerin yaşamlarının desteklenmesini istedi. Rojava’daki ölümlerin %60`i yaralanma sonucu oluşan kan kaybından gerçekleşiyor. Bu anlamda Rojava’lilarin en çok ihtiyaç duyduğu Celox isimli kanı kesici ilaç bu kampanyadan elde edilen gelirle Rojava`daki kanayan yarayı durdurmak için oraya gönderiliyor.