Anasayfa , YDG , Duisburg YDG ve Yeni Kadın’dan Ortak Buluşma

Duisburg YDG ve Yeni Kadın’dan Ortak Buluşma

DUİSBURG |08.04.2018| YDG (Yeni Demokratik Gençlik) Duisburg’un 28 Mart’ta gerçekleşen kurultayından sonra çalışmalarını yoğunlaştıran YDG Duisburg Komitesi üyeleri ile birlikte bugün(Pazar) Gençlik ve Kültür Derneğinde kahvaltı düzenledi.

Kahvaltıdan sonra bir araya gelen YDG’li Genç Kadınlar ve Yeni Kadın üyeleri ‘‘Aynılarımız ve Ayrılarımız‘‘ başlığı altında genç ve yetişkin kadınların sorunlarının tartışıldığı bir buluşma gerçekleştirdi. Genç ve Yetişkin Kadınların sorunlarının tartışıldığı Buluşmada gündelik hayatta ve öğrenci kadınların sorunları, aile içinde cinsel ayrımcılık, öz savunma, din ve devlet gibi bir çok konu hakkında sohbetler etti. Oldukça canlı ve verimli geçen buluşmanın öğretici ve ilerletici olduğu katılımcılar tarafından vurgulandı.
Önümüzdeki süreçte ayda bir kere buluşma kararı alan YDG ve Yeni Kadın üyeleri bir dahaki buluşmanın tarihini 11 mayıs olarak belirledi. Sohbet tarzından ele alınması ön görülen buluşmanın konusu ise Şiddet ve Psikolojik Şiddet olarak belirlendikten sonra buluşma sonlandırıldı.