Anasayfa , AVRUPA , Ezidi Halkını Sahiplenerek Rojava Direnişine Ortak Olalım! ATİK Kampanyasını Sahiplenelim!

Ezidi Halkını Sahiplenerek Rojava Direnişine Ortak Olalım! ATİK Kampanyasını Sahiplenelim!

YDG | 02 – 09 – 2014 | Ortadoğu’da katliamlar devam ediyor. Aylardır Ezidi halkına yönelik Şengal’de bir soykırım politikası uygulanmaktadır. IŞİD (yeni adıyla İslam devleti) denen emperyalistlerin beslediği gerici terör örgütü, sunni kesimi hariç diğer tüm kesimlere karşı vahşi bir katliam politikası uygulamaktadır. Saddam rejiminin devrilmesi sonrası baskılara, katlimalara uğrayan sunni halkının bu durumunu ve ulusal-mezhepsel-dinsel çelişkileri emperyalistler kendi çıkarlarına uygun derinleştirmekte, halkın birliğini baltalamaktadırlar. Katliamcı IŞİD örgütünün de yine varolan çelişkiler ekseninde büyütülmesi ve katliamcı pratiklere sevk/teşvik edilmesinde emperyalistlerin ve uşaklarının önemli katkılarının olduğu açığa çıkmıştır. Katar üzerinden maddi, Türkiye üzerinden ise silah ve lojistik sevkiyatının yapılması kamuoyuna yansımış durumdadır. Bu katliamlar dünyanın gözleri önünde cereyan etmekte ancak uluslararası kamuoyu gereken duyarlılığı göstermekte geri durumdadır.atikkampanya_ezidi

Ortadoğu coğrafyasının bir diğer ezilen halkı Filistin’e yönelik te katliamlar son dönemde artış gösterdi. Siyonist İsrail devletinin çocuk ve yaşlı demeden bombardumana tuttuğu Gazze halkının direnişi gelinen aşamada önemli bir motivasyon oluşturmuş durumdadır. Gazze halkının bedeller ödeyerek geliştirdiği direniş önemli bir yerde dururmaktadır. Rojava, Şengal ve Gazze’de yürütülen direnişler ezilen halklara umut verirken ABD, AB, Rusya gibi emperyalistlere ve TC, Katar, S. Arabistan, İsrail gibi tetikçilere/uşaklarına da korku vermektedir.

Binlerce insanın katliamlara uğradığı Ortadoğu coğrafyası için devrimci-demokrat ve yurtsever kesimlerin başlattığı dayanışma kampanyaları başlatılmıştır. Katliama uğrayan Ezidi halkına yönelik Konfederasyonumuz ATİK tarafından başlatılan dayanışma kampanyasını üst seviyede sahiplenilmesi en önemli görevimizdir. 3 hafta sürecek kampanyamızı gençlik kesimleri içinde gündeme getirerek pratikleştirmek önemli bir yerde durmaktadır. (Geniş bilgi için atik-online.net)

Yeni Demokratik Gençlik olarak başta antifaşist ve antiemperyalist gençlik olmak üzere tüm gençliği, gelişmelere duyarlı olmaya, emperyalist sistemi ve uşaklarının Ortadoğu politiakasını teşhir etmeye ve maddi olarak tüm araçları kullanarak dayanışmayı güçlendirmeye çağırıyoruz. Yapılacak tüm dayanışmaların ezilen ve direnen Rojava/Şengal halkına cesaret ve motivasyon verecek, antiemperyalist mücadeleye güç katacaktır. Tüm emperyalistlerin ve uşaklarının bölgeden defedilmesi, ortaya çıkan devasa soruna en temel çözümdür. Onun dışındaki diğer tüm ‚çözüm‘ politlikalrının emperyalist işgali/pollitikalarını meşru kılacağını kamuoyuna taşımak gerekmektedir.

  • Ortadoğu’da ki katliamlara Son
  • Katliamların sorumluluları emperyalistler ve uşakları, Ortadoğu‘dan defolun!
  • Kampanyayı güçlendir, Ezidi halkını sahiplen, Rojava direnişine ortak ol!
  • Antiemperyalist mücadeleyi yükselt, haksız savaşa karşı çık!
  • Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!
  • Yaşasın Rojava Direnişi!

Yeni Demokratik Gençlik

 Katkılar İçin Hesap Numarası : ST CONF VAN ARBEIDERS UIT TURKIJE IN NEDERLAND / IBAN: NL08INGB0006068972 / BIC-SWIFT: INGBNL2A