Anasayfa , AVRUPA , Faşizme ve Irkçılığa Karşı Futbol Turnuvası Gerçekleştirildi

Faşizme ve Irkçılığa Karşı Futbol Turnuvası Gerçekleştirildi

OBER RAMSTADT | 03 – 12 – 2012 | önceki gün ATİF ve YDG Hessen tarafından bir Futbol turnuvası düzenlendi. 12 takımın yarıştığı turnuvada ırkçılığa ve faşizme karşı bir duruş sergilendi. 150’ye yakın katılımcının olduğu turnuvada YDG adına söz alan temsilci, turnuvanın önemi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde başlayan turnuva akşam saatlerine kadar sürdü. Turnuvaya Ober Ramstadt İşçi Gençlik Derneği, Közderelileri Derneği, Fethiyeliler Derneği, Bergstrasse Alevi Kültür Merkezi, Kürdistan Enformasyon Merkezi, Frankfurt ve Wetzlar Yeni Demokratik Gençlik, Kültürlerarası Gençlik Forumu, Mannheim İşçi-Gençlik Derneği ve Mekan Çarşı Grubu adına takımlar katıldı.

Irkçılığa geçit yok şiarıyla gerçekleştirilen turnuvada yapılan konuşmada, dünyada hüküm süren haksız savaşların, ırkçılığın, sosyal baskıların nedeninin emperyalist kapitalist sistemden kaynaklandığını, kara kafalı olanların burada ırkçılığa ve faşistlere maruz kaldıklarını, faşist yapılanmaların desteklendiğini ve buna karşı örgütlenmenin önemine vurgu ypıldı ve gençler, YDG saflarına örgütlenmeye çağrıldı.

Yapılan turnuva sonucunda Ober Ramstadt İşçi Gençlik Derneği adına katılan takım birinci olurken, Çarşı grubu ikinci, Fethiyeliler Derneği üçüncü, Bergstrasse Alevi Kültür Merkezi dördüncü oldu. Mekan Çarşı grubu aynı zamanda fair play ödülüne layık görüldü.