Anasayfa , TÜRKİYE , Gençlik egemenlerin korkusu olmaya devam ediyor!

Gençlik egemenlerin korkusu olmaya devam ediyor!

ÇANAKKALE | 20 – 09 – 2012 | Devlet devrimci mücadeleyi kesintiye uğratma ve örgütlü duruşu yok etmek tehditler savurarak baskılar uygulama devam ediyor. Ama her zaman “baskılar bizi yıldıramaz” sloganları karısında yani örgütlü duruş karşısında acizleşiyor.

19 Eylül günü öğle saatlerinde Çanakkale’de okuyan biri YDG’li iki öğrencinin ailelerine yaşadıkları şehirlerdeki polis müdürlükleri tarafından telefonla tacizde bulunuldu. YDG’li öğrencinin ailesine, “çocuğunuz Çanakkale’deki olayların başında, bulunduğu çevreden uzaklaştırın, konuştuklarımız aramızda kalsın” şeklinde “nasihatlerde” bulunan polis, aileyi bulundukları ildeki polis müdürlüğüne çağırarak, gitmedikleri halde evlerine baskın yapacaklarını söyleyerek tehdit etmişlerdir. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de devrimci-demokrat kurumlardan bir kişiye polis tarafından ajanlık teklif edilmiş, YDG’li kişiler ve çevresindekiler hakkında bilgi istenmiştir.

Devletin bu ne ilk ne de son olan aileyi korkutma–sindirme, kişileri ajanlaştırma çabaları sonuç vermedi-vermeyecektir. Bütün bu baskılara, yıldırma politikalarına karşı mücadelemizi büyüterek sürdürmeye devam edeceğiz.

Çanakkale YDG