Anasayfa , YDG , HABER | 22.06.2020 | YDG MYK 1. Toplantısını Gerçekleştirdi

HABER | 22.06.2020 | YDG MYK 1. Toplantısını Gerçekleştirdi

Pandemi sürecinden kaynaklı uzun bir süre alternatifler yaratan MYK, sınırların tekrardan açılmasından sonra 28.Dönem Yeni Demokratik Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu (YDG-MYK) 1.Toplantısını Gerçekleştirdi

Batı Avrupa`da anti- emperyalist anti-faşist gençlik çalışmaları yürüten YDG-MYK’sı 1. toplantısını gerçekleştirdi.

ATİK bileşeni YDG, içinden geçtiği sorunların üstesinden gelerek ve kendisini tekrarlayan kısır tartışmaları ardında bırakarak yeni çalışmalar örgütlediği toplantısını başarı ile gerçekleştirdi.

Çalışmalarını ileriye taşımak ve tekrara düşen hatalarla devam etmemek için toplantı gündemleri arasında Irkçılığa karşı perspektif doğrultusunda ve örgütlü hareket etme çalışmasının olmazsa olmazı Eleştiri/Özeleştiri ve Demokratik Merkeziyetçilik tartışmasını ele aldı.

Son olarak pandemi dönemi içerisinde yapılan alternatif faaliyetler tartışıldı. Bu çalışmaların olumlu ve olumsuzluklarından öğrenerek geleceği örgütleme yönelik tartışmalar yürütüldü.

Önündeki faaliyetler arasında eğitim komisyonunu iyi bir şekilde örgütlemek ve faaliyetimizi ileriye taşıyacak çalışmalar tüm alanlarda sistematik bir şekilde yapılamasının önemi tartışıldı. Yine çatı örgütü ATİK’in başlatmış ve başlatacağı kampanyalarıda gündemleri arasına alarak yapılacak çalışmalarda aktif rol alacağını duyuran YDG MYK’sı 28.Kongresini örgütleme gündemi ile toplantısını sonuçlandırdı.

YDG 28.MYK’sı