Anasayfa , YDG , Ivana Hoffmann Anti-Faşist, Anti-Emperyalist Mücadelemizde Yaşayacak!

Ivana Hoffmann Anti-Faşist, Anti-Emperyalist Mücadelemizde Yaşayacak!

ivanahoffmann

YDG | 09 – 03 – 2015 | Ivana Hoffmann Anti-Faşist, Anti-Emperyalist Mücadelemizde Yaşayacak !

 

Kobanê direnişi, şehitleriyle ilmek ilmek örülmeye devam ediyor! DAİŞ çetelerine karşı temizlik operasyonu başlatan YPG/YPJ ve TKP/ML TİKKO, MLKP, BÖG savaşçıları, çetelerin geri çekildiği ve işgal ettiği köyleri kurtarmaya devam ediyor. Bu operasyonlardan biri de Til Temir’de sürdürülen operasyondu. Bu operasyon sırasında Afrika kökenli Alman MLKP savaşçısı Ivana Hoffmann(Avaşin Tekoşin Güneş) 8 Mart 2015 günü şehit düştü.

 

1 Eylül 1995 doğumlu Hoffmann, doğduğu topraklara çok uzak olan bir coğrafyada yaşanan, emperyalist-kapitalist sistemin besleme ve büyütmesi barbar çetelere karşı verilen savaşa duyarsız kalmamıştır. Avaşin Tekoşin, sadece duyarlı olmanın değil, bu direnişte aktif yer almanın ve savaşmanın yakıcılığını hissederek, doğup büyüdüğü Avrupa topraklarını geride bırakmış ve ölümü de göze alarak direnişin coğrafyasına, Rojava’ya gitmiş, 6 aydan bu yana aktif çalışmalar yürütmüştür.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü‘nde şehit düşen Ivana, savaşan ve savaşta öncüleşen, ustalaşan bir kadın savaşçı olarak tüm emekçi kadınların mücadelesinde yaşayacak, yaşatılacaktır!

 

Emperyalistlerin, Ortadoğu coğrafyasında kendi çıkarları için besleyip büyüttükleri DAİŞ, Kobanê direnişinin enternasyonal savaşçıları ve şehitleriyle, bozguna uğramaya devam ediyor. Bir volkan gibi büyüyen direniş, bu volkanın közleri olan enternasyonal savaşçılarıyla tarihteki yerini alıyor ve ezilenler için umuda umut katıyor!

 

Ivana’nın şehit düşüşü öfkemizi bir kat daha arttırmış, emperyalist-kapitalist sisteme, onun tüm uşaklarına ve besleme çetelerine karşı kinimizi bilemiştir! Yeni Demokratik Gençlik olarak; Ivana Hoffmann’ı ve tüm Kobanê Direnişi şehitlerini anti-faşist, anti-emperyalist, enternasyonalist mücadelemizde yaşatacağımızın sözünü veriyoruz!

 

IVANA HOFFMANN ÖLÜMSÜZDÜR!

ŞEHİD NAMIRIN!

KOBANÊ’DE DÜŞENE, DÖVÜŞENE BİN SELAM!

BİJİ BERXWEDANA KOBANÊ!

KAHROLSUN EMPERYALİZM, FAŞİZM VE HER TÜRDEN GERİCİLİK!

 

Yeni Demokratik Gençlik

TÜRKÇE

DEUTSCH