Anasayfa , TÜRKİYE , İzmir Polisinin YDG Korkusu!

İzmir Polisinin YDG Korkusu!

İZMİR | 19 – 01 – 2013 | Devletin kolluk güçlerinin devrimci- demokratik mücadeleye yönelik olarak yaptığı baskı kurma, ajanlaştırma, aile içi çelişkiler yaratma saldırılarına bir yenisi de İzmir’de eklendi. Son süreçte YDG faaliyetçilerinin ve okurlarının ailelerine giden TMŞ polisleri, aileleri tehtid ederek, yine YDG’lilerin okul arkadaşlarını tehtid ederek, YDG’lilere ajanlık teklif ederek, devrimci mücadelenin büyüyüp serpilmesinden yana olan korkularını göstermiş oldular.

18 Ocak günü ise, İzmir YDG, İHD İzmir Şubesinde yaptığı bir basın toplantısı ile saldırıları kınadı. Yapılan basın toplantısında, bu saldırıların devletin, gelişen mücadele karşısındaki aczinden ve son dönemde ülkemizdeki mücadeleden bağımsız olmadığını vedevrimcilerin ise mücadelenin öznesi olarak hedef tahtasına oturtulduğu vurgulandı.

         “Bizler bu mücadelenin takipçisi ve sürdürücüsü olan Yeni Demokrat Gençlik olarak, buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Devletin polis eliyle yürüttüğü her türlü saldırıyı boşa çıkartacağız. Her türden ajanlık teklifine, muhbirleştirme çabasına karşı, daha fazla örgütlenecek, saflarımızı daha da sıklaştıracağız. Ilan ediyoruz ki; halk gençliğine zulüm, yoksulluk ve geleceksizlik dışında bir şey vaadetmeyen bu düzeni layık olduğu yere, tarihin çöplüğüne göndereceğiz.” ifadelerine yer verilen basın toplantısının bitiminde; 20 Ocak Pazar günü saat 17.00’da yapılacak olan basın açıklamasına destek çağrısı yapıldı.

Daha önce de İzmir TMŞ ekipleri, 13 YDG faaliyetçisinin evlerine mektuplar göndererek, benzeri bir pratiğin içine girmişlerdi.

Özgür Gelecek