Anasayfa , AVRUPA , Linz’de Gezi Tutsaklarıyla Dayanışma Pikniği

Linz’de Gezi Tutsaklarıyla Dayanışma Pikniği

LINZ | 03 – 08 – 2013 | Yukarı Avusturya`da ATİGF‘e bağlı Umut Kültür Merkezi ile Linz Yeni Demokratik Gençlik, Gezi tutsaklarıyla dayanışma pikniği gerçekleştirdi.

28 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen pikniğe yaklaşık olarak 100 kişi katılım sağladı. Spor aktivitelerinin yanısıra, Taksim Gezi Direnişi ve somut gündemlere ilişkin sohbetler gerçekleştirildi. Yine kitlenin katılımıyla türküler ve marşlar söylendi. Akşam üzeri Yeni Demokratik Gençlik’in inisiyatifiyle Linz Dayanışma Forumu gerçekleştirildi. Katılım anlamında belli eksiklikler olmasına rağmen, foruma katılanlar fikir ve düşünceleriyle Linz Dayanışma forumlarının devam ettirilmesi gerektiğinin üzerinde durdular. Kültür – sanat çalışmasında Gezi direnişi ve faşizme karşı mücadeleyi konu edinen çalışmaların yapılması önerileri ve yine imkanlar dahilinde Gezi şehitlerinin aileleriyle bir dayanışma etkinliğinin yapılması noktasında öneriler geldi. Bunun yanı sıra yukarı Avusturya’daki demokratik taleplerimiz ve sorunlarımız üzerine de değerlendirmeler yapılırken, bu noktada özellikle eylül ayındaki genel seçimlere ilişkin bir çalışma ya da tartışmanın yürütülmesi ekseninde düşünceler katılımcılar tarafından dile getirildi.20130728_204755[1]

Buradan hareketle içerisinde Yeni Demokratik Gençlik aktivistlerinin de olduğu üç kişiden oluşan bir koordinasyon grubu oluşturuldu. Önümüzdeki ay 2. Linz Dayanışma Forumu‘nun ortaya çıkan gündemler etrafında yapılması ve daha geniş katılımın sağlanması kararıyla forum ve piknik sonlandırıldı. Tartışmalar, değerlendirmeler ve sunulan fikirler bağlamında olumlu geçen forum geleceğe ilişkin olumlu işaretler vermiş oldu.

 

Linz – Yeni Demokratik Gençlik