Anasayfa , AVRUPA , Pfingstjugendtreff’de YDG Kampı gerçekleştirildi

Pfingstjugendtreff’de YDG Kampı gerçekleştirildi

GELSENKIRCHEN|05.06.2017| Yeni Demokratik Gençlik 3-4 Haziran tarihlerinde Gelsenkirchen şehrinde MLPD ve REBELL’in düzenlediği Pfingstjugendtreff adında ki kampta kendi programı ile yer aldı. Almanya ve Hollanda’dan yaklaşık 40 kişilik katılımla bir araya gelen gençler verilmi bir kamp gerçekleştirdiler.

Cumartesi günü Essen ana tren garında saat 10’da demokratik gençlik örgütleri bir araya gelirek miting gerçekleştirdiler. Mitingin ardından yürüyüşe geçen gençlik hareketleri gençliğin coşkulu ruhunu yürüyüşe yansıttılar. Yürüyüşün ardından gençlik örgütleri kamp alanına geçtiler. Kamp alanına geçen YDG’lilerin kolektif bir şekilde çadırların kurumu ve alanda kamp hazırlıkları yaptıkları gözlemlendi. Yaklaşık saat 14’de kamp programı başladı. Kurulan büyük çadırda YDG adına selamlama yapılırken katılanlar arası bir tanışma oyunu oynandı. YDG’nin tanıtımı ve ardından YDG ve genel durum hakkında karşılıklı soru cevap bölümüne geçildi. İlk gün ‘’tutuklama, gözaltı, mahkeme, eylemlere katılım’’ konularında düzenlenen grup çalışmaları, sunumunları ve kısa skeçler ardından sonlandırıldı.

İkinci gün programı saat 8’de kolektif kahvaltı ile başladı. Kahvaltının ardından düzenlenen fiziksel eğitim çalışması ile program devam etti. Eğitim çalışmasında polis kuşatmasında yapılması gerekilenler uygulamalarla gösterilirken gençler tarafından büyük ilgi gördü. Bu uygulamanın ardından sporsal aktivitelerle kampa devam edilirken ardından ‘’LGBTİ +’’ üzerine atölye çalışması gerçekleştirildi. 129 a/b maddesi üzerine gerçekleştirilen panel ile kamp sonlandırıldı. Etkinliğe ATİK-UPOTUDAK temsilcisi de konuşmacı olarak katıldı