Anasayfa , TÜRKİYE , Sesimizi duyan varmı? KATİLLERİMİZ KİM?

Sesimizi duyan varmı? KATİLLERİMİZ KİM?

En acılı anneler günü Türkiye devletine aittir.

Sesleniyoruz. Güzel insanlar vijdanı henüz biraz kullanabilenler, insanlık adına işlenen suçların hesabının sayısı varmı artık. Nedir bu, ne dir diyenler varmı, sesleniyoruz bizi duyan varmı, Allahsız oğlu ahlaksız diye isyan edenleri duyan varmı. Vardır elbet ama o kadar azki, dünyada vijdanıyla mücadele eden onu kaybetmek istemeyen. İnsanım diyen o kadar azki, insanım demek bile zorlaşan bir süreçde bütün dünyada anneler günü kutlanmakta ama anneler katledilmekte, her gün can alınmakda sokaklarda kadınlar katledilmekde.  Gül verilip ardında kurşunlanmaktadır kadınlar(anneler) evet anneler her katliyam, acıya layik görülen anneler.

Türkiye de yıllardır süren bir kürt ulusal sorundan dolayı anaların acısını dindireceğizdiyen  DEVLET, annelerin, kadının acılarını dahada acılamaktadır. Anneliklerine kan kusturmaktadır. Yok yetmez onları dahada acılara boğmak için, tamda burjuvazinin alayıp pulladığı anneler gününe, Hitlerin hediye ettiği  güne, yeni bir hediye T.C tarafından, 177 üzeri ölü. Onları katletmekden zevk aldı, kadın demedi, çocuk demedi, dindar, dinsiz demedi, kısacası insan var demedi  her tarafı kan gölüne çevirdi. Annelerin feryadına kulak asmayan faşist zihniyet doğası gereği yine can aldı yine kan döktü, anaları yasa boğdu. İnsanların canına kıydı bir daha insanlık suçu işledi. Anneler gününüz kutlu olsun diyen zihniyet aslında biz siz annelere  sadece acıyı, mutsuzluğu, yas çekmeyi, hep boyun eğmeği, ölümler  hediye ediyoruz diyor.

Kadınlar anneler gelmeyin erkek eğemen faşist zihniyetin oyununa, kutlamayın onların size hediye ettiği günleri, o zihniyet hiç kimseye bir şeyler bağşetmez, edince karşılığını çok yüklü ister. Hiç bir zaman faşizmin kadına vereceği bir güzelik olamaz. Bu katliyamlar dursun artık bizler ayağa dikilmezsek, zülme karşı direnmezsek, yeter artık diyip kadın kimliğimize sahip çıkmazsak bu katliyamlar devam eder, her gün kadınlar için bütün insanlar için göz yaşı ve acıdan başka bir şey olmaz.

Evet dostlar Reyhanlida 11. Mayısda gerçekleşen katiyamı kınıyoruz. Bütün kadın duygularımızla samimiyetimizle Reyhanlıların yanındayız. Anneler günü kutlu olsun  diyen devlet’den hesap soruyoruz. Kadınlar, anneler gününüz kutlu olsun demiyoruz, bu durumda bütün kadınların başı sağ olsun diyiyoruz. Katliyamı kınıyoruz, Devlet’den hesap soruyoruz.

Biz anneler gününü kutlamıyoruz.

YENİ KADIN AVUSTURYA 

12. 05.2013