Anasayfa , YDG , Strasbourg’da Gençler Piknikte Buluştu

Strasbourg’da Gençler Piknikte Buluştu

STRASBOURG | 16 – 09 – 2012 | Uzun bir dönemdir, gençlik çalışmasının durgun olduğu Strasbourg’da, bu durumun tersine çevrilmesi amaçlı adımlar hızlanmaya başladı. Gençlik çalışmasını tekrardan ayakları üzerine dikmek için belirli bir program belirleyen Strasbourg YDG üyeleri, çevre çepherimizdeki gençlerle ortak bir piknik düzenleme kararı almıştı.

16 Eylül tarihinde gerçekleştirilen pikniğe 20 genç katıldı. Saat 13’te başlayan piknikte sohbetler, oyunlar ve söylenen türkülerden sonra hazırlanan yemek yendi.

Piknik sonunda yapılan değerlendirmede, her ne kadar organizasyonda belli aksaklıklar olsa da, genel anlamıyla bu türden etkinliklerin gerekli olduğuna ve devam edilmesine değinildi. Yine aramızda bulunan AKM yönetiminden bir genç kadın da, bu konularda yardıma açık olduklarını ve ortak çalışma noktasında bir şeyler yapmak istediklerini dile getirdi. Piknik, katılan tüm gençlerin düşüncelerinin alınmasıyla saat 19’da sonlandırıldı.

Gençlerin, özellikle sosyal paylaşımların geliştirilmesi amacıyla, uzun süren faaliyetsizliğin tersine çevrilmesi noktasında yürütülecek çalışmaları desteklemesi bizlere de güç vermektedir. Bu bağlamda Strasbourg YDG’nin komiteleşmesi ve önümüzdeki süreçte Strasbourg’da çeşitli Türkiyeli ve yerel gençlik kurumlarıyla ortak bir platform kurulması gündemdedir.