Anasayfa , AVRUPA , Stuttgart YDG 6. Gençlik Gecesini Gerçekleştirdi!

Stuttgart YDG 6. Gençlik Gecesini Gerçekleştirdi!

Stuttgart YDG Gezi Süreci sonrası başlattığı Kültür Gecesinin bu pazar günü 6.’sını gerçekleştirdi.

Altes Feuerwehrhaus’da yaklaşık 70 kişilik bir katılım ile birlikte Stuttgart YDG ”Geleceği ellerimizle örüyor, yarınlara umutla ilerliyoruz” diyerek karamsarlığa, yoz kültüre ve umutsuzluğa karşı durduğunu birkez daha hatırlattı.

Zülfü Livaneli’nin Merhaba türküsü Onur Olgun ve Tohum Korosunun sahnesi ile birlikte söylenerek gece açıldı.

Birbirimize yabancılaşan, gerici yoz kültür içinde tükenen değil, kendi ellerimizle örgütlü gücü oluşturan bireyler olalım. Gençlik olarak gereksiz, ömür tüketen, zaman öldüren faydasız işlerin içinde olmayalım.
Her birimiz kendi yaratıcı ruhunu katarak kültür ve sanatın birer dalında ilerici halk kültürüne hizmetler sunalım.

Ya yoz kültür içinde yok olacağız, yada özgür bireyler olarak ortak sorunlarımız için mücadele edip insan olacağız!” denilen Açılış Konuşmasının ardından tüm dünya devrim ve demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Hazırlanan sinevizyon’da ise özellikle İstanbul’da gençlik örgütleri tarafından düzenlenen eylemliklerde göze çarpan gençliğin kararlılığı ve cesareti idi.

Ali Çiçek, Solin, Onur Olgun ve Doğancan ile Hasan ikilisi tarafından ayrı ayrı devrimci eserler, Partizan geleneğinden ezgiler ile birlikte halk türküleri okundu. Hüseyin Sarıcı’nın okuduğu Anadolu şiiri ayrıca beğeni topladı. Halaylar ile birlikte Nihat Dağ kırnatası ile sahne alırken gece coşkulu bir şekilde sonlandırıldı.

Gecede 23 Kasım’da Frankfurt’ta gerçekleştirilecek 29. Gençlik Kültür ve Sanat Festivalinin duyurusu yapılırken YDG Standında da YDG’yi tanıtan bir pano bulundu.