Anasayfa , AVRUPA , Vorarlberg’de Stand Up For The Fight Standı

Vorarlberg’de Stand Up For The Fight Standı

vrl 1VORARLGERG | 27 – 10 – 2015 | Egemenler tarafından her geçen gün geliştirilen ırkçılığın en çok hissedildiği alan hiç şüphesiz ki gençliktir. Yeni Demokratik Gençlik’in almış olduğu kampanya kararının ne kadar doğru olduğunu günümüzde yaşanan saldırılar tastiklemektedir.
24 Ekim Cumartesi günü YDG Vorarlberg olarak “Stand Up For The Fight” kampanyası doğrultusunda bir stand çalışması gerçekleştirdik.

Avrupalı emperyalistlerin mültecilere yönelik saldırılarını arttırdığı, sınırlara tel örgülerin çekilmesi, mültecilere karşı yerli halkın kışkırtıldığı gibi bir süreçte şüphesiz anti-faşist, anti emperyalist bir örgüt olarak bu konuya duyarsız kalınamaz.vrl 2

Yaşadığımız bölge olan Vorarlberg!de 2500 mülteci yaşamaktadır ve şüphesiz ki çeşitli ihtiyaçları olan mültecilerin en büyük ihtiyacı yiyecek ihtiyacıdır. Bu doğrultuda örgütlediğimiz stand çalışmamızda, meyve ve ev yapımı hamur işleri bağış karşılığında dağıtıldı. Gelen gelir ile daha sonradan belirlenecek bir günde, YDG Vorarlberg olarak mültecilere yemek yapılacak ve bir öğünleri YDG tarafından bu standın geliri ile karşılanacak. Egemenlerin politikasını teşhir ettiğimiz dövizlerle süslediğimiz standımız, standa olan ilgiyi arttırdı. Kampanya bildirilerimizin dağıtıldığı stand çalışmamızda aynı zamanda 15 Nisan’da tutuklanan ATİK’li yoldaşlarımızın serbest bırakılması için yürütülen kampanya ekseninde imza toplandı.

Vorarlberg YDG