Anasayfa , AVRUPA , YDG Avusturya`nın örgütlediği „emperyalizme karşı gençlik buluşması“ başarı ile sonuçlandırıldı!

YDG Avusturya`nın örgütlediği „emperyalizme karşı gençlik buluşması“ başarı ile sonuçlandırıldı!

24 Haziran 2017 tarihinden Yeni Demokratik Gençlik Avusturya, VTİD derneğinin organize ettiği Attersee tatil kampında bir gençlik buluşması gerçekleştirdi. Tanışmanın ardından YDG tanıtımı ve bununla birlikte YDG`lilerin asıl görevleri ve şu anda bölgedeki durum ele alınmıştır. İleriki süreç için gençler önüne somut görevler koyarak bir sonraki gündeme geçmiştir.

07-08 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçeklesek olan G20 zirvesine karşı çeşitli sunumlar gerçekleşmiştir. Başta theorik bölümü ele alarak ve G20 `nin tam olarak ne olduğunu, hangi ülkelerden oluştuğunu ve YDG olarak neden buna karşı tavır sergilendiğini anlattıktan sonra pratik bölüme geçilmiştir. Yine polis şiddetine karşı nasıl durulucağını ve öz savunma nasıl yapılır diye çeşitli oyunlar oynanılmıştır.

Sonuç olarak hem gençlerin katkıları ve tartışmaları, hemde konulara hazırlanan ve eğitimi daha çok interaktif şekillendiren gençler tarafından buluşmamız olumlu bir şekilde değerlendirilmiştir ve başarı ile sonuçlandırılmıştır.