Anasayfa , YDG , YDG İngiltere Hazırlık Toplantısını Gerçekleştirdi

YDG İngiltere Hazırlık Toplantısını Gerçekleştirdi

2017 eylül ayında kurulan komite ile çalışmalarına başlayan İngiltere YDG pazar günü hazırlık toplantısını gerçekleştirdi.

Tüm Dünya’da demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan toplantının ilk bölümünde komitenin hazırlamış olduğu faaliyet raporu sunuldu. Aldığı tüm kararları yerine getirememiş bile olsa son 6 aylık süreçte hem festival örgütlenmesi hem gençliğin toparlanması noktasında olumlu değerlendirilen faaliyet raporu üyeler tarafından onaylandı.

Faaliyet raporunun ardından YDG MYK’sı tarafından hazırlanan siyasi perspektif taslağı okundu ve eleştiri, öneri ve eklemeler not edilerek, görev dağılımı yapıldı. Tüm öneri ve eklemelerle birlikte YDG perspektifi üyelerin tümü tarafından kabul edildi.

Faaliyet raporunun ardından yeni dönem yönetim, yönetimden ziyade, çalışma grubu tarzında belirlendi. Buna göre tüm üyeler karar alma mekanizmasının içerisinde olacak ve kararlar kolektif bir şekilde hayata geçirilecek.

Ardından Merkezi Kongre’ye gidecek delegeler seçildi. 10 üyenin olduğu alanımızda 2 delege kongrede alanın öneri ve görüşlerini merkezi kongreye taşıyarak, alanı temsil edecek.

Bu bölümün ardından yeni dönemde başarılı bir çalışma temennileriyle hazırlık toplantısı sonlandırıldı.