Anasayfa , AVRUPA , YDG Merkezi Kamp Gerçekleştirdi

YDG Merkezi Kamp Gerçekleştirdi

merkezikamp3ULM | 27 – 12 – 2014 | Yeni Demokratik Gençlik, kongre sürecini örgütlemek ve 25. Mücadele yılını daha aktif bir başlangıç yapabilmek için 26 Aralık’ta Almanya’nın Ulm kentinde bir günlük merkezi kamp gerçekleştirdi. MYK bileşenlerinin yanısıra kampa ÜGK, ÜFK bileşenleri katıldı. Toplantıya aynı zamanda Bölge Gençlik Komite bileşenlerinden katılım gerçekleşti .

Kampın gündeminde Dünya’da ve Avrupa’da ki gelişmeler üzerine MYK tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından toplantıya katılan ATİK Konsey üyesi, 25 yıllık YDG tarihi hakkında bilgiler verdi ve YDG’nin misyonu üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Bu gündem de söz alan YDG üyeleri sorular sorular yöneltiler ve değerlendirmelerde bulundular.

İşçi gençlik, öğrenci gençlik ve ırkçılık/faşizm ve antifaşist mücadelem konularında çalışma grupları yapıldı. Çalışma grupları sonrasında da sunumlar gerçekleştirildi. Özellikle Erasmus programı üzerinden Avrupa’da bulunan ve çalışma grubuna katılan bir öğrencinin verdiği bilgiler dikkat çekiciydi.

İstanbul’da Yeni Demokrat Gençlik’in 9. konferansına katılan ATİK YDG’lilerin izlenimlerini paylaştıkları gündemden sonra Merkezi kongre sürecinin örgütlenmesi üzerine tartışmalar ve öneriler gerçekleştirildi. Yapılan planlama ve görev dağılımı sonrasında toplantıya son verildi. Kampta YDG’liler türkü ve marşlar seslendirdiler.

Toplantı sonunda toplantıda, YDGlilerin sürecin öznesi oldukları, kolngre sürecinin Gezi ve Kobane direnişinden ve 25 yıllık mücadele tarihinden alınan güçle örgütlemeleri üzerinde duruldu. (AHM)