Anasayfa , YDG , Zürih Üniversitesinde Efrin Eylemleri

Zürih Üniversitesinde Efrin Eylemleri

İSVİÇRE|02.03.2018| Işgalci TC Devletinin Efrin saldırısına karşı protestolar Isvicre’de de devam ediyor. Efrin/Rojava Direniş Platformu bünyesinde 26 Şubat-1 Mart arası Zürih‘in dört ayrı noktasında günlük Efrini sahiplenme eylemleri örgütlendi. Zürih Üniversinde yapılan eylemler Partizan, ATİK ve Yeni Demokratik Gençlik öncülüğünde gerçekleşti.

İlk iki gün ayaklı gazete şekilinde, bildiri dağıtımı, Efrin ile ilgili Resim sergisi ve sözlü bilgilendirmeler yapıldı. Tartışmalarda özellikle AB Emperyalistlerinin Faşist TC Devleti ile yaptıkları işbirliği teşhir edildi. Eylemlerin üçüncü günü üniversite öğrencilerinin oluşturduğu Kritische Politik (Eleştirsel Politika) adlı grup ile ortak gerçekleşti. üçüncü gün Pankart açılarak bildiri okunması ve dağıtımı gerçekleşti.

Son olarak Pankart asma eylemi gerçekleşti. Öğrencilerin en kalabalık olduğu Lichthof’da üç ayrı pankart asıldı. Kitlenin yoğun ilgisini çeken pankartlarda „Don’t be Quit when children die (Çocuklar ölünce sessiz olmayın)“ gibi sloganlar yazılıydı. Pankartlarla birlikte „Hoch die Internationale Solidarität (Yaşasın Enternasyonal Dayanışma)“ ve „Überall ist Afrin Überall ist Widerstand (Her Yer Afrin Her Yer Direniş)“ gibi slogalar atıldı ve sesli ajitasyon çekildi.

İsviçre’de Efrin eylemleri 3 Şubat Cumartesi merkezi bir yürüyüş ile devam edecek.