Anasayfa , ÇAĞRI/AUFRUF , 15 Eylül 2023 İklim Grevine!

15 Eylül 2023 İklim Grevine!

15 Eylül tarihinde birçok ülkede iklim grevleri gerçekleştirilecektir. Çağımızda oluşan göçlerin sebepleri savaşlar, yoksuluk, açlık olmakla beraber aynı zamanda iklim krizide artık bir göç sebebidir.
İklim krizi çağımızın en büyük sorunlarından biridir ve acil eylem gerektirmektedir. Gezegenimiz ısınmaya devam ederken ve iklim değişikliğinin etkileri daha da yıkıcı hale gelirken artık boş durup izleyemeyiz. Hep birlikte sokaklara çıkmalı, sürdürülebilir bir gelecek için mücadele etmeliyiz.

Emperyalist-kapitalist sistemin doğayı yok ederek, kendi çıkarları doğrultusunda kar endeksli hareket etmeleri hem doğayı hem de insanların yaşam alanlarını yok etmektedir. Bu aynı zamanda sömürününde bir parçasıdır.

Bu nedenle hepinizi 15 Eylül tarihinde gerçekleşecek olan iklim grevine katılmaya çağırıyoruz. Birlikte güçlü bir mesaj verelim ve iklim krizine yönelik taleplerimizi sesli bir biçimde dile getirelim. Ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz.Çünkü yaşamaya değer bir gelecek için verilen mücadeleyi sahiplenmek aynı zamanda bizlerinde görevidir.
Seslerimizi birleştirelim ve ortak bir gelecek için mücadele edelim!

YDG – Yeni Demokratik Gençlik