Anasayfa , YDG , 27. Dönem MYK’sı 1. Toplantısını Gerçekleştirdi!

27. Dönem MYK’sı 1. Toplantısını Gerçekleştirdi!

STUTTGART |07.04.2019| Merkezi Yönetim Kurulu 1. toplantısını Stuttgart’ta gerçekleştirdi.

6 Nisan Cumartesi günü saat 12’de bileşenlerin bir araya gelmesi ile toplantı Stuttgart Tohum Kültür Derneğinde başladı. Bileşenlerin kişisel olarak dönem üzerine sunulacakları üzerine durulurken görev dağılımı gerçekleştirildi. İç Eğitim konusunda MYK ve DK’nın görev ve işlevleri bağlamında çalışma tarzı üzerine çıkarılan eğitim yazısı dikkate alınarak konu üzerine tartışma yürütüldü. 27. Merkezi Kongrenin değerlendirilmesi üzerine kongrede alınan kararlar ve yönelimler üzerine somut kararlar alındı.

YDG Örgütlenme Komisyonu kuruldu!

Merkezi Kongre’de kararlaştırılan önergelerden biri ise YDG olarak örgütlenme çalışmalarına daha fazla ağırlık verilerek ”YDG Örgütlenme Komisyonunun kurulması” idi. Toplantıda bu yönü ile bir senelik örgütlenme çalışmalarını sürdürecek bir komisyon seçildi.

Alanların Durumu tartışılırken somut görevlendirmeler yapıldı. ATİK Kongresi, 1 Mayıs, Pfingstjugendtreff, ATİK Gençlik ve Tatil Kampı ve Enternasyonal Kürt Festivali gibi gündemlere yönelik görevlendirmeler yapıldı.

Gençlik Kültür ve Sanat Festivali Çalışmaları Başladı!

MYK bu sene 1. toplantısında çalışmalara start verdi. Festivale ilişkin alanların katılım durumu ve programa ilişkin öneriler Festival Komitesine iletilecek. Genç Kadın Çalışması, Basın/Yayın Çalışması, Mali Durum ve Enternasyonal Faaliyetimiz başlıklarına ilişkin de görevlendirmeler ile toplantı pazar günü saat 15 civarında bir sonraki toplantının tarihi, yeri ve eğitim konusunun belirlenmesi ile sonlandırıldı.