Anasayfa , AVRUPA , Almanya ÜGK’sı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Almanya ÜGK’sı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

ydg_bayrakFRANKFURT | 11. dönem Almanya ÜGK’sı ilk toplantısını başarı ile gerçekleştirdi.

Yeni Demokratik Gençlik 11. Dönem Almanya Ülke Gençlik Komitesi 1. toplantısını 5 ÜGK üyesinin tam katılımı ile gerçekleştirdi. Toplantıya aynı zamanda MYK’dan bir arkadaş katılım sağladı.

Toplantı ‘Kolektif Çalışmanın Önemi’ö YDG’nin görevleri konulu eğitim gündeminin sunulması ve daha sonra tartışılması ile devam etti. Sunumla kolektif çalışma yöntemleri örneklerle tartışılırken; Karl Marx’ın bu konu hakkında neler analizlerinden alıntılar yapılarak zenginleştirildi.

Görev dağılımı gerçekleştirildikten sonra geçmiş dönem faaliyetlerimizin değerlendirilmesi başlatıldı. Bu gündemde kongre süreci alnlardan merkeze doğru değerlendirilip tartışıldı. Bir sonraki gündem maddesi olan alanların durumunda bölge sorumluları arkadaşlar tarafından alanların durumu sözlü aktarıldıktan sonra tartışmaya sunuldu. Bölgelerin ileri ve eksik yanları değerlendirilip somut hedefler belirlendi.

Akabinde G7 zirvesi, Gençlik Kültür & Sanat Festivali, Pfingstjugendtreffen gibi başlıklar ele alınıp, bölgelerdeki gençlerin buralara katılımı ve üretmesi konusunda adımlar ve düşünceler ortaya koyulup, tartışıldı.

Yaklaşık 11 saat süren toplantıda ayrıca YDG’nin Avrupa merkezi çapında ele alacağı ‘Irkçılık’ temalı kampanya süreci yoğun bir şekilde tartışıldı. MYK’mızın planladığı Irkçlığa karşı kampanyamızı alanlarda nasıl hayata geçirebilmek için fikirler sunuldu ve üretildi.

Son olarak ÜGK bileşenleri ATIK Genclik ve Tatil Kampına katılımı noktasında kararlar alındı.

Toplantı esnasında her tartışılan konu ise 25 yıllık mücadele tarihi oldu. Bu dönem yürütülecek her faaliyette altının her daim çizilmesi konusunda hemfikir olan ÜGK bu şekilde toplantısına başarı ile son verdi.