Anasayfa , YDG , Avusturya YDG’den Eğitim Kampı ve Merkezi Kongreye Hazırlık Toplantısı

Avusturya YDG’den Eğitim Kampı ve Merkezi Kongreye Hazırlık Toplantısı

Avusturya YDG Viyana’da iki günlük bir eğitim kampı ve merkezi kongreye hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. Viyana`da 24.-25. Şubat tarihlerinde gerçekleşen eğitim kampı  başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Gençlerin yoğun ilgisi ile karşılanan eğitim kampı Efrin direnişine destek amaçlı gerçekleşen yürüyüşe katılımın ardından başlatıldı. Avusturya`da gerçekleşen son seçimlerin ardından kurulan ÖVP/FPÖ hükümetine ve geliştirilen ırkçılığa ilişkin sunumun ardından tartışma bölümüne geçildi. Yoğun tartışmaların yapıldığı bölümde Avusturya hükümetinin iş başına gelir gelmez ilk hedefinin göçmenlerin kazanılmış haklarını elinden almak olduğu görüldü. Bu noktada göçmen gençlik içerisinde örgütlenen YDG`nin ne denli büyük bir ihtiyaç olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Ardından YDG 26. Merkezi Kongre Siyasi Perspektif Taslak yazısının okunmasına geçildi. Yazının okunmasının ardından Göçmenlik, Genç Kadın Çalışması, LGBTİ+ ve Dünyalaşan Dijitalizm konulu Workshoplar gerçekleştirmek üzere gruplara dağılan gençler yoğun tartışmalar gerçekeştirdi. LGBTİ+ konulu Workshop grubunun yaptığı sunum ve gerçekleşen tartışmaların ardından ilk gün sonlandırıldı.

İkinci gün Göçmenlik, Genç Kadın Çalışması ve Dünyalaşan Dijitalizm üzerine yapılan sunumların ardından yoğun tartışmalar gerçekleşti. Konuların gençlerin ilgisini çeken konular olması tartışmaların yoğun geçmesini sağladı. Kampımızın sonuna yaklaşırken 26. Merkezi kongreye delegelerin belirlenmesi ile kampımız coşkulu bir şekilde sonuçlandırıldı.