Anasayfa , AVRUPA , „BE PART AGAINST RACISM“ – „DIREN GEZI PARKI“

„BE PART AGAINST RACISM“ – „DIREN GEZI PARKI“

Innsbruck – 18.07.2013 Irkçılığa karşı Innsbruck Göçmen Genclik yeni bir kampanyayı başlattı. Kampanyanın ana hedefinde anket vardı.

Gezi parkı protestolarıyla dayanışmanın yeni bir hedefi olan imza kampanyasıyla devam edildi. 

DSC_0011

Sokak eylemi gerek pankartlarıyla, gerekse fotoraflarıyla insanların ilgisini cekdi. Aynı zamanda standa bulunan meyve, limonata, şeker ve yazılı baloonlar dağıtıldı.

DSC_0014

Baloonların üzerine „Occupy Geziparki“ „ANTIFA“ „YDG“ „ATIK“ „YENI KADIN“ „Irkciliga karsi dur“ vs… sloganlar yazıldı. İlgi duyanlara ve çocuklara 200 e yakın balon dağıtıldı.

Gezi parkında olayları gözlemleyen ve bizzat yaşiyan YDGlilerin aktardıkları bilgi ve düşüncelerini Innsbruckda stantda halka duyuruldu.

DSC_0025

Alananı ziyaret eden gençler imza kampanyasına ilgi duydu ve YDGnin almanca bildirilerini aldılar. Müçadele almanca bölümüde halka dağıtıldı.

Gezi parki eylemlerinde kullandığımız ve süreçide kapsıyan resimler, pankartlar ve muzikler alanda sergilendi, kitle daha çok şiddet resimlerini izleyip bize bunun nasıl yapıldığını, kimler tarafından uguylandığını, bunların kim oldukları sorgulamaları bizim açımızdan çok önemliydi.  Standa ilgi duyanların aydın bir kesim olduğu imza kampanyasında ortaya çıkdı. Özelliklen polislerin bu duruma çiddi ilgi duyması bizi şaşırdtı.

DSC_0009

Standa ilgi duyan kesimin yanısıra provakatörler de oldu.

YDGliler orada aktif bir şekilde kitlenin içerisinde bire bir konuşarak ikna ederek imza kampanyasını ve anketleri ele aldı.

DSC_0023

Anketlerin sonucunu almak için coğu kişi mail adresslerini bırakdı. Bunlarla birebir kontağa geçilecekdir.

Derneğimiz ve yeni kadin örgütümüz bizleri her eylemde olduğu gibi bugünde yanliz bırakmadılar.

Stand açılışından sonuna kadar orda destek sundular.

Etkinliğin sonunda Gezi parki tutsakların özgür bırakılması için sembolik balonlar uçurtuldu.

DSC_0115

MIJA – MIGRANTINNEN JUGEND IN AKTION

YDG – NEUE DEMOKRATISCHE JUGEND