Anasayfa , TÜRKİYE , Çanakkale’de YDG Okurları Hedefte

Çanakkale’de YDG Okurları Hedefte

TÜRKİYE | 12 – 03 – 2012 | 1 Mart günü Eğitim Fakültesi’nde sivil faşistler tarafından taciz edilen iki öğrenciyi güvenli bir şekilde dışarıya çıkarmak için içlerinde Yeni Demokrat Gençlik dergisi okurlarının bulunduğu devrimci demokrat siyasetlerle Anafartalar Kampüsü girişine gidilmişti.

ÖGB’nin öğrencileri içeri almamasıyla başlayan tartışma esnasında çekilen bir fotoğraf “türkgündem.com” adlı faşist site tarafından yayınlanmış ve fotoğrafta bir YDG okuru     “Terörist” olarak işaretlenmiştir.

Arkadaşımıza yapılan bu saldırı ile ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.

Çanakkale’de geçtiğimiz haftadan bu yana yaşanan saldırılar ve bu saldırılara gösterilen tepkilerin ardından, Çanakkale polisi ailelerimizi arayarak bizi hiç şaşırtmayan bir yöntemi kullanmıştır.

6 Mart sabahı aralarında YDG okurlarının da bulunduğu birçok devrimci, demokrat, yurtsever öğrencinin ailesi aranmıştır.

Alışık olduğumuz “çocuğunuz yanlış işler peşinde”, “yanlış insanlarla arkadaşlık ediyor” vb. söylemlerle bizleri sindirmeye çalışan polisin bu ezberini tazelemekten öteye gidemeyecektir.

Çanakkale YDG
(Özgür Gelecek)