Anasayfa , AVRUPA , Deniz K.’​ya Özgürlük Yürüyüşü​ Yapıldı

Deniz K.’​ya Özgürlük Yürüyüşü​ Yapıldı

NÜRNBERG | 14 – 10 – 2012 | 31 Mart 2012 tarihinde Anti-Faşist bir  yürüyüşte 5 Alman polisini bayrak sopasıyla öldürmeye teşebbüs gibi sahte ve gülünesi bir iddiayla 5 aydan beridir tutuklu bulunan Deniz K. şahsında politik tutsaklara özgürlük amaçlı dün Nürnberg’de düzenlenen yürüyüşe 700 civarında anti-faşist insan katıldı.

Saat 14.00′de Aufsessplatz’da başlayan yürüyüş, Nürnberg’in en kalabalık caddelerinden ve şehir merkezinden geçti.Yürüyüş boyunca yapılan konuşmalarda Deniz K. şahsında Alman Devletinin Anti-faşistlere yönelik baskıcı tutumu kınandı. Alman Devletinin ve İ0stihbarat teşkilatının göçmenlere yönelik yaptığı ırkçı, faşist cinayetlere dikkat çekilerek teşhir edildi. Tüm faşist parti ve örgütlerin kapatılması talepleri dile getirildi.
Yürüyüş  boyunca Almanca ve Türkçe sloganlar  coşkulu şekilde atıldı.

Antifasistisches Aktionsbündnis’in organize ettiği yürüyüşe; AGİF-Young Struggle, Antifasistische Linke Fürth ALF, ATİK-YDG, Organiserte Autonomie AO, Radikale Linke Nürnberg RL, ROJA, SDAJ, DİDF, ATİF, MLKP, PARTİZAN, MLPD gibi demokratik-devrimci ve ilerici kurumlar katıldı. Canlı ve görkemli bir şekilde 3 saat süren yürüyüş Nürnberg cezaevi ve Nürnberg Mahkemesi önünde Deniz K.’nın annesinin tüm katılanlara ve destek verenlere teşekkürüyle sonlandı. (AHM)