Anasayfa , AVRUPA , Hollanda YDG ÜGK Hazırlık Komitesi Kuruldu

Hollanda YDG ÜGK Hazırlık Komitesi Kuruldu

ROTTERDAM | 09 – 10 – 2012| Uzun yıllardır YDG çalışmalarımızın zayıf düştüğü Hollanda` da gençlik çalışmalarını tekrardan toparlamak için bir süredir yürütülen çabalar, YDG ÜGK Hazırlık Komitesinin kurulmasıyla bir üst seviyeye taşındı.

Avrupa` nın birçok ülkesinde olduğu gibi Hollanda` da yozluk, yabancılaşma, ekonomik saldırılar, akademik sınırlamalar, ırkçılık ve militarizm gibi gençliği birebir ilgilendiren sorunlar varlığını sürdürürken, YDG ye olan ihtiyaç her zamankinden fazla artmıştır. Bu ihtiyaca cevap olma yönünde her ne kadar geçmiş süreçlerde belli eksiklikler ve yetmezlikler yaşamış olsak da, eleştiri-özeleştiri aracıyla, kendini eksikliklerinden sıyırarak, yeni, enerjik ve dinamik bir evreye taşımak, başlıca görevlerimiz arasında yer almaktaydı.

Gençlik kurumumuza olan yakıcı ihtiyaçtan yola çıkarak, Hollanda ÜGK Hazırlık Komitesi, 5 kişilik bir ekiple, 9 Ekim 2012 tarihinde Rotterdam´ da bir toplantı gerçekleştirerek, kollektif çalışmalarına start verme kararı aldı.

Bu çalışmaların ilk ayağı iç eğitimler olarak belirlenirken, ikincisi festival çalışmaları ve üçüncüsü ise ve  aynı zamanda uzun vadeli ayağı da Amsterdam, Rotterdam ve Arnhem bölgelerimizde komiteleşme olarak tespit edilmiştir.

Festivale gerek kültürel anlamda katılım, gerekse de kitle katılımını en iyi şekilde ele almak için planlamalar yapılmış, bu noktada 22. GKSF mize katılım 30-50 arası bir hedef sayısı olarak belirlenmiştir.

Bundan sonraki çalışmalar boyutuyla alınan kararların başında, 3 haftada bir gerçekleşecek olan toplantılara başlamadan önce 2 saatlik bir iç eğitim planı yer alırken, kollektif çalışma ve yerel alanlarda gençlik kitlelerini toparlama da önem verilen konular arasında.

Hollanda YDG ÜGK Hazırlık Komitesi