Anasayfa , YDG , Yeni Demokratik Gençlik 22. Festivale Hazır!

Yeni Demokratik Gençlik 22. Festivale Hazır!

YDG | 18 – 10 – 2012 | Gençliğin kültür alanında da “alternatifi” olma perspektifiyle kesintisiz olarak kültür-sanat çalışmalarını sürdüren Yeni Demokratik Gençlik, 22. Gençlik Kültür Sanat Festivali’ne hazırlanıyor!

Avrupa’nın çeşitli alanlarından genç katılımcıların “müzik, şiir, tiyatro, halk oyunları, kısa öykü, kısa film ve fotoğraf” dallarında emeklerini sergiledikleri, yüzlerce kişinin katıldığı festival, 20 Ekim 2012 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilecek. Bu yıl 22.’si gerçekleştirilecek olan festivalin teması, son dönemde krizle beraber artan ırkçı saldırı ve politikalar.

Dönem başından beri siyasal ve teknik çalışmaları süren ve ATİK-YDG’nin en önemli merkezi etkinliklerinden olan festivalin hazırlıkları tamamlanırken, Türkiye ve Avrupa’dan toplam 39 yarışmacı emeklerini sergileyerek, yine Türkiye ve Avrupa’dan katılan festival jürileri tarafından değerlendirilecek.

22. Dönem YDG Merkezi Yönetim kurulu yaptığı çağrıyla; festivalimizin coşkulu ve başarılı geçmesi için bütün YDG komite ve aktivistlerini, disiplinli bir şekilde geride kalan kısa zamanı en iyi şekilde kullanarak kitleleri festivale taşımaları noktasında emek sarf etmelerine vurgu yaptı. Özellikle krizle beraber artan ırkçı saldırılara dikkat çeken MYK, bu saldırılara karşı her alanda olduğu gibi kültür-sanat alanındaki üretim ve paylaşımlarla da bir karşı duruşun örgütlenmesi gerektiği, bu bağlamda festivalimizin çok önemli bir yerde durduğuna vurgu yaparak, demokrasi mücadelesinde önemli bir mevzi olan festivalimizi, bu mücadeleye layık bir şekilde ve 22 yıllık mücadele deneyimimizle örgütlememiz gerektiğine dikkat çekti.