Anasayfa , AVRUPA , Ekolojik krize karşı Almanya’nın dört bir yanında eylemler gerçekleşti. – Überall in Deutschland fanden Demonstrationen gegen die ökologische Krise statt.

Ekolojik krize karşı Almanya’nın dört bir yanında eylemler gerçekleşti. – Überall in Deutschland fanden Demonstrationen gegen die ökologische Krise statt.

Almanya’nın çeşitli bölgelerinde binlerce kişi ekolojik krize karşı sokaklara çıktı. İklim krizine karşı kurulan FFF hareketinin çağrısı ile 3 Mart’da gerçekleştirilen eylemlere gençlerin katılımın oldukça yoğun olduğu gözlemlendi. Eylemler de ekolojik krizin derinleştiği belirtilirken krize karşı acil çözümler üretilmesi gerektiği ve bunun için ekoloji için eylemlerin daha da artması vurgulandı. Yapılan eylemlere YDG de bazı bölgelerde katılım sağlayarak destekledi.

Doğayı değil sistemi değiştir!

 

Tausende von Menschen gingen in verschiedenen Teilen Deutschlands gegen die ökologische Krise auf die Straße. Bei den Aktionen am 3. März, zu denen die FFF-Bewegung gegen die Klimakrise aufgerufen hatte, war die Beteiligung junger Menschen besonders groß. In den Aktionen wurde betont, dass sich die ökologische Krise verschärft hat und dass dringende Lösungen gegen die Krise gefunden werden müssen und dafür die Aktionen für die Ökologie verstärkt werden müssen. Auch YDG hat an den Protesten in einigen Regionen teilgenommen und diese unterstützt.

System Change, not Climate Change!