Anasayfa , YDG , Hapishanelere Kart Yolla! Tutsaklara Güç Ver!

Hapishanelere Kart Yolla! Tutsaklara Güç Ver!

YDG | 28 – 12 – 2012 | Ezen ve ezilen kavgası sürdüğü müddetçe, ezenlerin saldırıları ezilenlerin ise direnişleri sürmeye devam edecek. Her kavgaya atılanın, önde koşanın, zalime korku salanın yüreklerimizde yankılanır sesleri. Bu kavgada kimi ölümsüzleşir düşer toprağa, kimileri tutsak düşerzalimin zindanına. Toprağa düşenler ışık olur geleceğe, gücümüze güç katar, ve hazkırırız daha güçlü ‘Yarın bizimdir! Biz Kazanacağız!’ diye.

kimileri tutsak düşer kavganın daha henüz başında elinde tebeşir tozu, yada bir taşla. Kimileri Kürt olduğunu hazkırır gençliğin baharında, ‘Ez livirim!’ der faşist mahkeme duvarlarını yırtarcasına. Öğrencidir birçoğu sistemein yoz eğitimine inat, halkın saflarına yer alırken egemenlerin zindanlarıyla tanışır. 13’tür belki yaşı, zindanların beton koridorlarında işkence görürken,20’dir bazıları Avrupa’nın mahkemelerinde faşizme karşı dururken yargılanan.  

Sistemin alt edemediği, tutsak ederek ezmeye çalıştığı tüm politik tutsaklara katkımızın olması için, onların seslerine ses katmak için, mücadelenin her geçen gün dahada yükseldiğinin haberini duyurmak için, ‘Dün sendin, bugün biz! Devam ediyor kavgamız!’ diyebilmek için, kavgamız ortaktır diyebilmek için, faşist zindan duvarlarını ve tecridi parçalamak için, tüm saldırılara inat, burdayız diyebilmek için, ‘O Duvar, duvarınız, vız gelir bize vız!’ diye haykırmak için…

BİR KART DA SEN YOLLA!

Başta Avrupa ve Türkiye zindanlarında tutsak düşen her bir tutsak senden bir ses bekliyor!!