Anasayfa , AVRUPA , Hessen BGK ilk Toplantısını Gerçekleştirdi

Hessen BGK ilk Toplantısını Gerçekleştirdi

antipegida_7FRANKFURT | 13 – 03 – 2015 | 4. Dönem Hessen Bölge Gençlik Komitesi ilk toplantisini gerceklestirdi. İlk olarak Bölge komitesinin görevleri ve önemi tartışıldı. 6 kişiden olusan BGK bileşeni ile görev dağılımı gerçekleştirildi. Gecmiş dönem faaliyet süreci tüm yönleri ile tartışılıp değerlendirildi.

Bu tartışmada bileşenler Kongre sürecine ilişkin alanlardan merkeze doğru 24. Kongre hazırlık toplantıları ve çalışmaları değerlendirip ortaya koydular.

Tartışmalarda olumsuz yönlerin ancak kolektif bir çalışma tarzı, misyonumuzun kavranması ve eleştiri özeleştiri mekanizmasının doğru şekilde uygulanması ile telafi edileceği belirtildi.

Geçmiş dönem değerlendirilmesinden sonra yeni BGK’nın çalışmaları ve alanları daha verimli denetlemek için, alanlarla içiçe bir çalışma tarzı geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Önümüzdeki dönem için belirlenen hedefler arasında bilhasa düzenli iç eğitim çalışmaları ele alındı. Bu konuda alanlara ve bölgeye daha ileri düzeyde önderlik yapabilmek için gelismemizin önemli oldugu kanatine vardık. Aksi taktirde bölgeyi öne taşıma sorumluğunu yeteri kadar gerçeklestiremeyeceğimizi düşünüyoruz. Aynı şekilde BGK bileşeni olarak bizim ilk önce duruşumuzla ve sormululuk bilincimizle hareket etmemizin önemli olduğunu gördük. Sorunların özüne inmek ve çeliskileri ortaya koyabilmek pratik çalışmalarımıza önemli oranda katkı sunacaktır.

Gençliğe ortak yaşam ve kolektif mücadelenin önemini kavratmayi hedefleyen Hessen Merkezi kampının ön hazırlıkları başlatıldı. Bu sene olacak kampımızda kolektif ele alınan eğitimlerin yanı sıra kültür sanat yanınıda geliştiren, sosyaş bağları güçlendiren aktivitelerin yapılması gerektiğine inanıyoruz. Kolektif bir yaşam alışkanlıklarımızı ufakta olsa geliştirmek ve gençliğe yaymanın pratik adımları bu kamplarımızda atılacaktır.

Önümüzdeki döneme coşku ve azimle giren Hessen BGK bileşeni sorumluluk bilinci ile ilk adimini atmıştır. Bir sonraki toplantıda tartışmaların daha sağlıklı yürütülmesi, eksik yanlarımıza ilişkin çözüm önerilerinigeliştirmek için daha fazla zaman ayrılması yönünde karar birliğiine varıldı.

Frankfurt’ta PEGİDA eylemlerinin yoğun polis güvenliği altında gerçekletiği, Türkiye’ye ilişkin seçimlerin gündem olduğu, 31 Mart-1 Mayıs-6 Mayıs-18 Mayıs etkinlikleri ile Ermeni soykırımının 100. Yılına ilişkin etkinliklerin yapılacağı yoğun bir gündem bizleri beklemektedir. Bu süreçte genç kesimlerle en iyi bir şekilde ilişkilenmek için bir yoğunlaşmanın sağlanması gerektiği ortadadır. Böylesi bir süreçte 25. Mücadele yılımızı kutlamak gibi sorumluluğmuz vardır.