Anasayfa , AVRUPA , İnsan avına karşı yılmayarak polis devletine şans verme!

İnsan avına karşı yılmayarak polis devletine şans verme!

G20 adı altında bir araya gelen katiller şimdi de yaptıkları katliamlara karşı gelen, bunun için gösteri ve direniş hakkını kullanan gençlere adeta savaş açmış onları teslim alma girişiminde bulunuyor. 

Haftalardır ardı ardına yaşanan skandallara tanık olmaktayız. Hannover’de eylemcilerin bacakları polis tarafından kırılmakta, Göttingen’de yürüyüşlerde dövülerek bayıltılan insanlardan tıbbi yardım esirgenmekte.

Yine en son G20 karşıtı eylemliklerinden 5 ay sonra ülke çapında her şeyden önce şov amaçlı olan G20 karşıtı  22 kişinin – 7 Temmuz günü Rondenbarg’da alınan 70 eylemcinin bir kısmı – evi basılarak aramalar yapıldı. İddiaya göre eylemcilerin yapıları ve aralarında ki bağlantılar incelenmek istendi. İlginç olan ise zamanlama olarak aynı suçla yargılanan Fabio Vettorel davasında sunulacak delillerin olmadığı zamana denk gelmesidir. Polisin aşırı şiddet uygulamalarını meşrulaştırma çabasımıdır bu?!

Medyada aylarca ‘’Sol-Terörizm’’ başlığı altında çıkan saçmalıklar dikkatleri yüzlerce video ve fotoğraf ile belgenen polis şiddetinden çekmeyi başarmamış olmalı ki insanavi ve anti-propaganda son günlerde doruğa taşındı. Pazartesin’den beri Hamburg polisi 100den fazla fotoğraf yayınlayarak kamuoyunda G20 karşıtı eylemcileri aramakta ve hedef göstermekte. Bu aynı zamanda Almanya tarihinde en büyük kamuoyu aramalarındandır! Polis, halkı ihbara çağırıyor. Ve en komiği: 6-8 Temmuz tarihleri arasında 5000 ile 6000 arasında ‘’suçlu’’ aktif olduğundan bahsediliyor.

Medya organlarıda bundan fazlasıyla zevk almakta. Neredeyse tüm gazeteler insan avından bahsederek aktif olarak fotoğrafları paylaşmakta. Ev baskınlarıyla başlatılan saldırılar gelinen aşamada 19.12.17 tarihli yayınlanan BILD gazetesinin onlarca gencin fotoğraflarını yayınladığı teşhir ve teslim politikalarıyla devam ediyor.

Almanya’daki 68 hareketinin önderlerinden Rudi Dutschke sokak ortasında vurulduğu gün BILD gazetesi onun fotoğrafını yayınlayarak Dutschke’yi hedef haline getirmişti. Bugün yapılanlar da aynısı. Sol ve Sağ eylemleri aynı kefeye koyan, devrim ve demokrasi mücadelesini Faşizmle aynılaştıran ve ikisine de terör diyen bu anlayışa karşı gelmenin tam zamanı.

Tüm alanlarda ve özellikle Almanya bölgesinde yapılacak eylemliklere güçlü katılım sağlayalım. Bulunduğumuz bölgelerde Rote Hilfe ve diğer kurumlarla iletişime geçip bir an önce yaratılan kamuoyuna dahil olalım! Yapılan insanavına karşı eylemlikler daha da genişletilmeli ve Emperyalizm’in çirkin yüzü teşhir edilmeli.

 

Kahrolsun Emperyalizm – Yaşasın Mücadelemiz!

Polis şiddetine dur de!

Solcu aktivistlerin kriminalize edilmesine hayır!

 

Yeni Demokratik Gençlik – Merkezi Yönetim Kurulu