Anasayfa , AVRUPA , Irkçılığa karşı spor turnuvası

Irkçılığa karşı spor turnuvası

DUISBURG | 23 – 04 – 2013 | Hazırlıkları aylar öncesinden başlayan Gençlik Spor Turnuvası gerçekleştirildi. Aralarında YDG Duisburg’un da bulunduğu 4 anti-faşist gençlik örgütü 21 Nisan Pazar günü bir araya gelerek “Irkçılığa karşı spor” şiarı ile Mattlerbusch parkında futbol ve voleybol dallarında bir turnuva gerçekleştirdi.

Yaklaşık bir ay önce YS (Young Struggle), Solid, CKD (Ciwanen Kurdistan Duisburg) ve YDG (Yeni Demokratik Gençlik) gibi gençlik örgütleri bir araya gelerek Duisburg kentinde hem devrimci dayanışmanın bir örneği olması amacıyla hem de gençliğin yozlaştırılmasına, geleceksizleştirilmesine ve ırkçılığa karşı bir spor turnuvası yapma kararı alarak bir platform oluşturmuştu.

Bu bağlamda yapılan turnuvada Alman, Afrikalı, Kürt, Türk gibi çeşitli milliyetlerden birçok gencin aynı amaç için bir araya gelmesi önemli bir sembol oldu.

“Önemli olan kazanmak değil, dayanışma”

Günün sonunda platform adına konuşan genç; “Bugün önemli olan kazanmak değil, oynamaktı. Gençlik gelecektir, biz gençler olarak şehrimizde gelişen her türlü saldırıya hem okulda hem işyerinde ve yaşamın her alanında karşı çıkmalıyız. Her türlü gericiliğe, yozlaşmaya karşı birlikte hareket etmeliyiz. Bugün bunun güzel bir örneğini yaşadık” şeklinde konuştu.