Anasayfa , AVRUPA , Kürt Öğrenci Leipzig’de Silahlı Saldırıya Uğradı

Kürt Öğrenci Leipzig’de Silahlı Saldırıya Uğradı

UKSSD-Logo-DeutschLEİPZİG | 14-04-2015 | Suriye ve Almanya Kürt Öğrenciler Birliği (UKSSD) bir açıklama ile Leipzigde bir Kürt öğrencinin silahlı saldırıya uğradığını belirtti. Saldırıyı şiddetle kınadığını belirten UKSSSD, saldırya uğrayan öğrencinin 20 yaşlarında, Kürtçe dil kurusuna katılan bir öğrenci olduğunu ve 2saldırının 11 Nisan 2015 tarihinden 22:30 sularında gerçekleştiğini duyurdu.

Sladırının detayları hakkında bilgi verilen açıklamada şunlara yer verildi: Yalnız başına evine gitmekte olan 20 yaşlarında ki Kürt öğrenciye 3 kişi silahlı saldırıda bulunmuştur. 2 metrelik mesafeden sıkılan, ancak ne tür bir silahtan olduğu anlaşılmayan kurşunun boynuna isabet etmesiyle bilincini kaybeden Kürt öğrenci, uyandığında kendisini 2 km uzaktaki Torgau meydanında bulmuştur.

Yapılan açıklamada saldırıya uğrayan Kürt öğrencinin yoğun bakıma alındığı ve hayati tehlikesi bulunmadığı belirtildi. UKSSD, saldırının ırkçı bir saldırı olduğu ihtimali üzerinde durduklarını dile getirerek açıklamayı, tüm yetkilililerin olayı biran önce aydınlatma talebi sonlandırdı.