Anasayfa , AVRUPA , YDG 24. Dönem MYK İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

YDG 24. Dönem MYK İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

ydg_bayrakFRANKFURT | 07 – 04 – 2015 | Yeni Demokratik Gençlik’in 24. Merkezi Kongresi’nde, YDG iradesi tarafından seçilen ve önümüzdeki iki yıllık süreç için görev alan 24. Dönem MYK, ilk toplantısını 4-5 Nisan tarihlerinde gerçekleştirdi.

Toplantıya ilişkin bilgilendirme yapan MYK temsilcisi, önemli gündemler etrafında gerçekleştirilen toplantının oldukça verimli geçtiğini belirtti. Tartışmaların büyük bir bölümünün ülke ve bölge değerlendirmeleri ile YDG’nin önümüzdeki süreç yönelimi noktasında yoğunlaştığını vurgulayan temsilci; bu bağlamda emperyalist-kapitalist sistemin yarattığı ve her geçen gün çıkardığı yeni yasalar ile büyüterek dünya halklarına karşı bir silah olarak kullanmasından kaynaklı, yine bunun yanında gençlik içerisinde bu çepherde bir örgütleme/örgütlenme zeminin var olduğundan hareketle, YDG’nin merkezi anlamda ırkçılığa karşı “Stand Up For The Fight!” başlıklı bir kampanya başlatacağını belirtti. MYK adına bilgilendirme yapan MYK Sekreteri, kampanyaya ilişkin materyallerin hazırlanarak alanlara gönderilmesiyle birlikte, alanlarda çeşitli ve ilgi çekici etkinlik ve faaliyetlerin yapılmasının karar altına alındığını vurguladı.

Yine toplantıya başlamadan önce MYK olarak iç eğitim alındığını belirten temsilci, böylesi çalışmaların hem kendilerini ciddi anlamda geliştirdiğini hem de alanlara örnek olması gerektiğini dile getirdi.

Yaklaşan 23. ATİK Kongresi, YDG Merkezi Kongre ve ülke kurultay/alt toplantıların değerlendirilmesi, Gençlik ve Tatil Kampı, festival hazırlıkları, enternasyonal faaliyet, mali durum konularının da tartışıldığını belirten temsilci, 24 Nisan’da Paris’te gerçekleştirilecek 100. yılında Ermeni Soykırımı yürüyüşüne merkezi çağrı hazırlıkları, haziran ayındaki G7 zirvesine katılım ve çalışmalar gibi birçok konunun da ele alındığını vurguladı.

YDG’nin 25. yılının bu sene çalışmalara damga vurması gerektiğini belirten temsilci, 25 yıldır kesintisiz bir şekilde anti-faşist, anti-emperyalist mücadele veren ve birçok mevzi yaratan YDG’nin misyonunun iyi kavranması ve gençlik çalışmasına yoğunlaşma çağrısı yapan temsilci, YDG’nin 25. yılının alanlarda belirlenen somut etkinlik ve faaliyetlerle selamlanacağını belirtti.

Toplantıda yapılan tüzüksel görev dağılımının yanında; Enternasyonal, Basın-Yayın ve Festival komitelerinin de seçimi yapıldı.