Anasayfa , AVRUPA , Londra YDG 8. Genel kurulunu gerçekleştirdi.

Londra YDG 8. Genel kurulunu gerçekleştirdi.

Londra’da faaliyet yürüten Yeni Demokratik Gençlik komitesi 1 yıllık bir sürenin ardında 8. Genel kurulunu gerçekleştirdi.

Açılış konuşması ve saygı duruşunun ardından İngiltere’de gelişen ırkçılık ve görevlerimiz başlıklı siyasi perspektifi okundu ve ırkçlığın bir devlet politikası olarak kitlelerin bilinçlerini karartmak için özellikle kriz dönemlerinde daha fazla arttığı belirtilen perspektif taslağı üzerine canlı bir tartışma ortamı yaratıldı ve sonuç olarak perspektifin daha genişletilmesi kararı alındı.

Perspektif taslağının ardından faaliyet raporunu sunan yönetim komitesi, bir yıllık süre içerisinde eksik ve yetersizliklere rağmen önemli pratikler sergilediğini belirten faaliyet raporu üyelerin eleştiri ve önerileriyle onaylandı. Faaliyet raporunun ardından mali rapor sunumu yapıldı.

Raporların sunumunun ardından yapılan görüş ve öneriler bölümünde, ırkçılığa yönelik eğitim çalışmaları, film gösterimleri ve bildiri ve broşürlerin yanı sıra Londra’da faaliyet yürüten diğer anti-faşist örgütlerle ortak kampanyalara ve pratikler yapılması noktasında öneriler geldi ve seçilen yönetimin bu öneriler ve siyasi perspektif ışığında başarılı bir faaliyet dönemi geçirmesi dilendi.

Görüş ve öneriler bölümünün ardından yeni yönetim kurulu ve denetim kurulunun seçilmesi ile genel kurul sonlandırıldı.