Anasayfa , AVRUPA , Hessen Alt Toplantısı Mannheim´da Gerçekleştirildi

Hessen Alt Toplantısı Mannheim´da Gerçekleştirildi

MANNHEIM | 15 – 04 – 2014 | 12 Nisan’da Mannheim derneğinde yapılan bir toplantıyla Hessen YDG üyeleri ÜGK perspektif taslağını tartıştı. Açılış konuşmasıyla başlayan toplantı da 2008 ekonomik kriziyle birlikte yükselen ırkçılığın gittikçe tehlikeli boyutlara vardığı ve bu ırkçılıkla en çok göçmen kesimin yaşamın tüm alanlarında karşı karşıya kaldığı vurgulandı.

Daha sonra taslağın tartışılmasına gelçildi.Tartışma süresince özellikle üzerinde durulan konu eğitim sistemindeki ırkçılık ve buna alernatif olabilecek eğitim sistemleri oldu. Tartışmalarda hemfikir olunan konu ise alanlarda iç ve dış eğitimlerde ırkçılığı konu olarak almak ve bu konuda daha derinlikli bir bilinç yaratma ihtiyacı olduğu belirtildi. Yükselen ırkçılığa karşı YDG’nin daha aktif bir şekilde buna tutum alması gerektiği vurgulandı.

Alanlardan gelen öneriler toplandıktan sonra Hessen BGK´sinin faaliyet raporu okundu ve yeni Hessen Bölge Komitesi seçildi. Gelen önerilerin toparlanması ve 19 Nisan’da yapılacak olan Ülke kurultayına sunulması için gerekli görev dağılımı yapıldıktan sonra toplantı bitirildi.