Anasayfa , TÜRKİYE , Özgür Gelecek Kartal bürosuna devlet tehdidi

Özgür Gelecek Kartal bürosuna devlet tehdidi

İSTANBUL | 21 – 01 – 2012 | Cumartasi günü Özgür Gelecek gazetesinin Kartal bürosunun kapısına, içinde mermi bulunan kapalı bir zarf bırakıldı. Özgür Gelecek ise, gazeteye yönelik yapılan devlet baskılarını kınayan bir açıklama yayımlayarak, saldırıların faillerinin devlet olduğunu söyledi.
Açıklamada, Özgür Gelecek çalışanı Suzan Zengin’in de 2 yıl boyunca keyfi bir şekilde tutuklu kaldığını ve bu süreçte yaşadığı sağlık sorunlarından kaynaklı hayatını kaybettiği belirtildi. Özgür Gelecek, devrimci basına yönelik yapılan saldırıların, toplumun her kesimine yapılan saldırıların bir parçası olduğunu belirterek, kamuoyunu da duyarlı olmaya çağırdı.
Açıklamanın tümü şöyle:
Kartal büromuz “faili meçhul” bir şekilde tehdit edildi
Devrimci, yurtsever ve demokrat basına yönelik saldırılar hız kesmeden sürüyor. “KCK operasyonu” adı altında tutuklanan 36 gazetecinin ardından Kartal irtibat büromuz da tehdit edildi.
21 Ocak günü Kartal Büromuzun kapısına bırakılan mektubun içinden mermi çıktı. Ne olduğu, kimin tarafından bırakıldığı “tespit edilemeyen” merminin anlamını bizler çok iyi biliyoruz. Bu tehdit ve saldırılarla ne ilk defa karşılaşıyoruz ne de son olacağını düşünüyoruz. Hatırlanacağı üzere, polisin hazırladığı komplo sonucu “bağımsız” mahkemelerce 2 yıl tutuklu kalan yoldaşımız Suzan Zengin, hapishanede kaldığı süre zarfında ciddi sağlık sorunları yaşamış ve devlet tarafından tedavisi engellenmişti. Tahliye olduktan kısa bir süre sonra geçirdiği ameliyat sonucu ise yoğun bakımda hayatını kaybetmişti. Özcesi devlet tarafından katledilmişti.
Kurumumuza veya çalışanlarımıza yönelik olası saldırıların failleri bellidir. Çeşitli komplolarla 36 gazeteciyi tutuklayanlarla, Roboski katliamının altına imza atanlar aynıdır. Dün komplolar, katliamlar gerçekleştirenler, bugün bizleri tehdit etmektedir. Bütün adresler tek bir yeri işaret ediyor: Devleti!
Devletin demokrasi söylemleri altında yürüttüğü bu saldırılar karşısında devrimci ve demokrat kamuoyunu duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu saldırılar/tehditler karşısında sesimiz kısılamayacağı gibi, daha gür bir şekilde çıkacağından kimsenin kuşkusu olmasın!
Özgür Gelecek susmadı, susmayacak!
Devrimci basın susturulamaz!
Baskılar, tehditler haklı mücadelemizden bizleri alıkoyamaz!
Özgür Gelecek Gazetesi
AHM-ATİK Haber Merkezi