Anasayfa , AVRUPA , Rojava kampanyasının 4. Eylemi gerçekleştirildi!

Rojava kampanyasının 4. Eylemi gerçekleştirildi!

İSVİÇRE |02.05.2017| 1 Mayıs`ta gençler Zürih`den Rojava direnişini selamladı. Zürih`te 1 Mayıs yürüyüşüne katılan isviçreli ve türkiyeli gençler yürüyüş güzergâhında Rojava devrimiyle dayanışma amacıyla büyük bir pankart asarak meşaleler yaktı. YDG ve RJZ (devrimci gençlik zürih) imzalı „Rojava nicht ausbluten lassen“ (Rojava`da akan kanı durdurun) yazılı pankart aşılırken, 1 Mayıs yürüyüşçüleri „Biji Rojava“ sloganı atarak gençlerin eylemini selamladı.
YDG temsilcisi eylemle ilgili yaptığı açıklamada Rojavayla ilgli sürdürülen kampanyanın 4. eylemini Enternasyonal Proleterya`nin birlik mücadele ve dayanışma gününde pankart asarak gerçekleştirdiklerini söyledi.

YDG bu kampanyada „Insanin insan tarafından sömürümlesine karşı çıkar ve ezilenlerin demokrasi mücadelesini destekler. Haksız savaşlara ve işgallere karşı çıkar, ulusal ve sosyal kurtuluş mücadelelerini destekler. Anti-Faşist, Anti-Emperyalist niteliğe sahip tüm kurumlarla somut eylem birlikleri yapar. Halk gençliğinin enternasyonal mücadelesini ve birliğini savunur.“ anlayışıyla hareket ettiğini belirtti. Kampanya`yi hem maddi hem politik anlamda devam ettireceklerini belirten temsilci bir sonraki eylemlerin hazırlığına şimdiden başladıklarını söyledi. Dünya genelinde yaklaşık 20 örgütle beraber sürdürülen Rojava-Kampanyası zürih özgülünde bahsi geçen iki gençlik örgütünün ortak çalışmasıyla devam ediyor. Rojavadaki ölümlerin %60`i yaralanma sonucu oluşan kan kaybından gerçekleşiyor. Bu anlamda Rojavalilarin en çok ihtiyaç duyduğu tanesi 80€ olan Celox isimli kanı kesici ilaç bu kampanyadan elde edilen gelirle Rojava`daki kanayan yarayı durdurmak için oraya gönderiliyor.