Anasayfa , AVRUPA , YDG 13. Avusturya Gençlik Kurultayı Başarılı Bir Şekilde Tamamladı!

YDG 13. Avusturya Gençlik Kurultayı Başarılı Bir Şekilde Tamamladı!

avustydgVİYANA | 31-01-2015 | Yeni Demokratik Genclik 24. kongre sürecine girerken, Avusturya Viyana’da 13. Ülke  kurultayını gerçekleştirip, bir yıllık faaliyet ve siyasal çalısmasını değerlendirdi. Ülke kurultayı  divan seçimiyle başlayıp, Türkiye’de, Türkiye Kürdistanı’nda ve Dünya Devrim Tarihinde ölümsüzleşen tüm Devrim Şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu’ile devam etti. Delegeler Siyasal bölümde merkezi kongre taslağını değerlendirdi.

Geçtiğimiz sürecin yoğunluğu, Kobané direnişi ve Avrupa’da son süreçte gelişen ırkcı saldırılara ve politikalar tartışıldı. Kurultay’dan bir gün önce Viyana’da ‘’OFFENSİVE GEGEN RECHTS’’ platformun’un örgütlediği yürüyüş’te YDG aktif rol aldı.

Faaliyet raporu bölümü’nde bölgeler kendını değerlendirdi. Kurultayın dinamikliği tartışmalara da yansıdı. Merkezi Kongreye toplam 11 delegeyle katılacak. Avusturya ülke kurultayı 5 kişilik yeni ülke gençlik komitesini seçerek birlik mücadele zafer şiarıyla birdahaki dönem Avusturya YDG mücadelesinde daha güçlü bir çalışma hattı geliştirme azmi ve kararlılığıyla başarılı bir şekilde tamamladı.