Anasayfa , AVRUPA , YDG 15. Ülke Kurultayı Gerçekleştirildi

YDG 15. Ülke Kurultayı Gerçekleştirildi

 Haber Merkezi |17.02.2019| Yeni Demokratik Gençlik (YDG) ülke kurultayı gerçekleştirildi. Almanya’da geçtiğimiz yıl YDG 14. ülke gençlik komitesi (YDG ÜGK) bir yıllık faaliyetini gerçekleştirdiği kurultayla tamamlayarak yeni ülke gençlik komitesine görevini devretmiş oldu.Almanya’da uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren YDG farklı şehirlerden delege olarak katılan YDG’lilerle beraber gerçekleştirdiği kurultayla önümüzdeki sürece yönelik yeni komitesini oluşturdu.

 Eleştiri – Özeleştiri silahı

 Dün (16.02) Almanya’nın Frankfurt şehrinde bir araya gelen YDG’liler ülke kurultayında geçtiğimizin yılın değerlendirmesini eleştiri – özeleştiri ilkesine bağlı kalarak gerçekleştirdi. Ülke kurultayında açılış konuşması , saygı duruşu ve akabinde oluşturulan divanla Almanya kurultayı başlatıldı.Gündem maddeleri onayının ardından bir senelik faaliyetlerin yer aldığı sinevizyon gösterimi delege ve misafirlerle paylaşıldı.Almanya 14. ÜGK’nın sunduğu faaliyet raporu ve akabinde alan raporları okundu. Eleştiri-özeleştiri vurgusunun on planda olduğu raporlarla hem bir yıllık süreç irdelendi hemde önümüzdeki dönem açısında eksik kalınan noktalara özel vurgu yapıldı.Raporlar üzerinden gelen öneri ve eleştirilerle toparlama açısından söz hakkı 14.ÜGK temsilcisine verildi. 14.ÜGK adına yapılan toparlamada gelen eleştiri ve önerilere değinildi. Daha sonra yapılan oylama neticesinde 14. Dönem Ülke Gençlik Komitesi raporu gelen önerilerle onaylandı.

  YDG merkezi kongresi üzerine hazırlanan perspektif yazısının değerlendirilmesi bölümüne geçildi. Orada da eksik bulunan noktalara ilişkin değerlendirmeler ve öneriler alan delegeleri tarafından sunuldu. Genel hatlarıyla perspektif yazısının gelecek açısından önemli bir konu üzerinden hazırlandığı vurgulandı. Gelen öneriler teker , teker oylanarak kabul gören öneriler merkezi kurultaya taşınmak üzere onaylandı.Almanya’nın bu yıl ki merkezi kongreye katacağı delegeler belirlenerek gündem maddesi sonlandırıldı.Yeni Kadın Ülke Kadın Komitesi (ÜKK) adına temsilci bir konuşma gerçekleştirdi. Kurultaya ayrıca Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) adına da mesaj sunuldu.

 Yeni ülke komitesinin seçimi gerçekleştirildi.

 Yapılan seçim sonrası gönüllü olarak 5 kişilik ülke gençlik komitesi seçildi. Dilek ve temennilerin ardından yapılan kapanış konuşmasıyla beraber ülke kurultayı Birlik,Mücadele,Zafer sloganı ile bitirildi.