Anasayfa , YDG , Londra YDG Hazırlık Toplantısı Gerçekleşti

Londra YDG Hazırlık Toplantısı Gerçekleşti

LONDRA|17.02.19| Yeni Demokratik Gençliğin (YDG) 27. Merkezi Kongresine hazırlanmak için Londra’daki YDG üyeleri 16 Şubat cumartesi bir araya gelerek hazırlık toplantısı gerçekleştirdiler. Toplantı üyelerin çoğunluğu ile kısa bir açılış konuşmasıyla başladı.

İlk bölümde Siyasi Perspektif Taslağı okundu ve tartışıldı. Avrupa’da yükselen ırkçılığı ve faşizmi ana başlık alan perspektif yazısına yönelik konunun güncelliğinden kaynaklı yoğun tartışmalar yürütüldü. Tartışmalar sadece perspektifte eksik veya fazla olan konulara yönelik değil, aynı zamanda onaylanan konuların içeriyi tartışıldı. Bunların sonucunda bir kes daha gerçek hayatta hissedilir olan ve yaşanan durumların insanlarda daha büyük etkiler bırakıp, bireylerde daha yoğun düşüncelere yol açtığı gözlendi. 

Londra alanın faaliyet raporu ile devam etti toplantı. Bir senelik faaliyetin özeti olan raporun okunmasının ardından, eksik bırakılan yerler tamamlanırken, aynı zamanda eksikliklerden ders çıkartarak, bir sonraki dönemde neler yapılması gerekildiği üzeri konuşuldu. Devamında alanın Mali Raporu okundu ve onaylandı.

Toplantının son bölümünde çalışma grubun koordinesi ve 27. Merkezi Kongreye katılacak olan delegeler seçildi. Toplantı başarı dilekleri ile sonuçlandı.