Anasayfa , YDG , YDG | DUISBURG – Mustafa Koçak ölüm orucunun 297. gününde ölümsüzleşti.

YDG | DUISBURG – Mustafa Koçak ölüm orucunun 297. gününde ölümsüzleşti.

Mustafa Koçak, gizli bir tanığın verdiği ifadeler sonucunda 2015 yılında öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı vurulmasında “silah temin etmek” iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet cezası almıştı.

4 Nisan 2017’de tutuklanan ve suçsuz yere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına alan Koçak adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucunun 297. gününde hayatını kaybetti.

23 Nisan ailesiye yaptığı son telefon görüşmesinde “ Her yerim sişti. Yatakta dönemiyorum bile. Her yerim ağrıyor ve artık nefes alamıyorum. Yarın ne olacak bilmiyorum artık “ dedi ve 24 Nisan sabahı son nefesini verdi.

Koçak’a ölüm orucu esnasında devlet tarafından işkence ile zorla müdahale edildi. Zorla müdahale esnasında 73 serum takıldı, damarları patlatıldı. Kolarına ve ayaklarına 8 kelepçe takıldı. Başı ve vücudu halatlarla bağlandı. JOPLA TECAVÜZ EDİLDİ. Yine bu işkenceler sırasında işkenceciler tarafından başına çuval geçirilerek hamile olan ablasına tecavüz etme tehditidinde bulunuldu. Ancak Mustafa Koçak itirafçı olmadı ve ölüm orucundan vazgeçmedi .

Tek istediği adil yargılanmak olan Mustafa Koçak, devletin tüm sistematik saldırılarına rağmen ölüm orucundan vazgeçmedi. Ve 24 Nisan’daki ölümsüzler kervanına katıldı.

Devletin gizli tanıklarla, sahte suçlamalarla devrimcileri teslim alma çabasına Mustafa Koçak bedeniyle karşılık vermiştir. Adil yargılanma talebini faşist saldırılarıyla meşrulaştırmaya çalışan devlet Mustafa Koçak’ın katilidir. Bizler de faşist T.C. devletini birkez daha teşhir ediyor Mustafa Koçak’ı mücadelemizde yaşatma sözü veriyoruz.

YDG Duisburg